Zima w Szklarskiej Porębie? Tylko z pensjonatem Lider.

Szklarska Poręba to idealne miejsce do odwiedzenia zimą. W okolicy znajdziemy mnóstwo atrakcji, a fani zimowego szaleństwa będą mogli szaleć na stoku przez całe dnie. Pensjonat Lider zapewni nam nocleg na najwyższym poziomie i wyżywienie, które da nam siłę do zjazdów.

Zima w Szklarskiej Porębie

Zjazdy na nartach to nie jest nowa dyscyplina sportu, ale z roku na rok fanów białego szaleństwa jest coraz więcej. Przed rozwojem orczyków każdy, kto chciał pozjeżdżać na nartach musiał najpierw w śniegu wspiąć się na szczyt. Teraz narciarstwo jest znacznie łatwiejsze.

Szklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z 20 wyciągów narciarskich, w tym sześciu położonych na zboczach Szrenicy, górujących nad miastem. Są to głównie wyciągi orczykowe i jeden wyciąg krzesełkowy podzielony na dwie części. Zbudowany w 1962 roku, był wielokrotnie modernizowany i jest w stanie sprowadzić na szczyt Szrenicy ponad 1400 osób na godzinę.

Nowa kolej krzesełkowa „Karkonosze Express” została otwarta w 2010 roku. Ten sześciokrzesełkowy wyciąg jest najdłuższym i najnowocześniejszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Jego długość wynosi 2339 m. Narciarze docierają na szczyt w zaledwie osiem i pół minuty.

Na stokach Szrenicy przygotowano 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 10 km. Są to trasy narciarskie dla narciarzy o różnych umiejętnościach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaawansowani w sztuce narciarstwa będą najbardziej zainteresowani szlakiem FIS, którego kąt nachylenia w niektórych miejscach to nawet 50%. Najdłuższy szlak – zjazd Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znana, popularna i dość łatwa trasa „Puchatka” oferuje wieczorną jazdę do 22:00.

Nad nią jest dużo krótszych tras, położonych na zboczach mniejszych wzgórz położonych w Szklarskiej Porębie i na trasie w kierunku Jakuszyc (Babiniec, Wiciarka). Prawie 20 km nartostrad czeka na narciarzy w tych okolicach.

Prócz szaleństw na stokach możemy zdecydować się też na narty biegowe. W okolicy znajdziemy wiele tras. Taka wycieczka to czas na rozmowę i wspólne podziwianie przepięknych górskich widoków. Ski-touring to także fantastyczna forma relaksu dla miłośników górskich wędrówek, którzy zazwyczaj zimą przestają uprawiać swoje hobby i czekają, aż śniegi się stopią. Coraz liczniejsi są wędrowni narciarze na stokach Karkonoszy. Warto na przykład udać się na szczyty Karkonoszy górujących nad Szklarską Porębą. Każdy, kto skosztował tych górskich wędrówek, otoczony niekończącą się białą i uroczystą ciszą, złamaną przez wiatr, nigdy nie zapomni tego uczucia.

pensjonat_zima

Nocleg w pensjonacie Lider

Pensjonat Lider mieści się w pięknym przestronnym budynku o unikalnej architekturze. Znajduje się w samym sercu Szklarskiej Poręby i stąd będziemy mieli bardzo blisko do wszelakich atrakcji.

W samym pensjonacie znajdziemy aż 60 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. Część pokoi posiada balkon, na którym będziemy mogli napić się herbaty patrząc na zapierające dech w piersiach Karkonosze. Każdy pokój ma własną łazienkę z prysznicem, a hotel zapewnia nam ręczniki, więc po całym dniu na stoku będziemy mogli odświeżyć się w komfortowych warunkach.

Pensjonat Lider to nocleg z wyżywieniem w Szklarskiej Porębie. Co rano możemy zjeść pożywne śniadanie podawane w formie szwedzkiego stołu, a wieczorem zregenerować siły podczas obiadokolacji składającej się z dwóch dań, deseru i napoju.