Zastosowanie regałów metalowych

Regały metalowe stanowią podstawowe wyposażenie wielu miejsc. Najczęściej, znajdują one swoje zastosowanie w sklepach, magazynach, halach produkcyjnych, zapleczach i chłodniach. Metal, z którego wykonywane są regały, jest tworzywem odpornym na niskie temperatury oraz uszkodzenia.

Twarde i wytrzymałe regały wykorzystuje się przede wszystkim do magazynowania różnych towarów. Zarówno w chłodni, jak i na wielkich magazynach, można przechowywać dowolną ilość przedmiotów różnego rodzaju.

Dzięki swoim zaletom, regały metalowe mogą być wykorzystywane w wielu miejscach. W zależności od potrzeb miejsca, szerokość i wysokość regałów może być bardzo różna, tak jak ilość półek, jakie się na nich znajdują.

metalowe regały w domu
Metalowe regały mogą również zostać zamieszczone w domu.

W większym sklepie spożywczym/odzieżowym lub innym, regały mogą być bardzo wysokie i posiadać ponad 10 półek. Z kolei na dużym magazynie i na hali produkcyjnej, ilość regałów jest większa. Jest to ściśle związane z miejscem, które możemy wygospodarować.

Warto dodać, że regały metalowe można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Często, są one stosowane w gastronomii, w sklepach oraz hurtowniach spożywczych. Zabrudzenia, jakie mogą powstać z powodu zepsutej żywności, rozlanego soku i innych, bardzo łatwo można usunąć.

Regały wykorzystuje się również na magazynach, w których przechowywane są ciężkie, często ostre przedmioty. Dzięki swojej budowie, regały są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Rola regałów

Podstawową rolą regałów z metalu, jest magazynowanie towaru. W zależności od miejsca i jego potrzeb, montowana jest dowolna ilość półek. Towary są podzielone na kategorie i ustawiane w konkretnych alejkach.

Każda alejka zawiera konkretny typ towarów. Taki podział umożliwia szybszy i prostszy sposób układania wszystkich rzeczy. Dzięki posiadaniu regałów, o wiele prościej jest później znaleźć konkretne elementy.

Zastosowanie regałów pozwala na odpowiednie i równomierne rozmieszczenie wielu typów towarów, jakimi dysponuje firma. W każdym miejscu znajduje się wyznaczona ilość regałów.
Niezależnie od wielkości sklepu, magazynu czy hali, w każdym z takich miejsc powinna znaleźć się wyznaczona ilość regałów.

Obecnie, metalowe regały wybierane są najczęściej do wyżej wymienionych i podobnych miejsc. Ich odporność, wytrzymałość i ergonomia, pozwalają na długą eksploatację. Regały te można modyfikować według potrzeb. Półki mogą mieć różną szerokość, dzięki czemu można je dostosować do towarów, jaki przechowywany jest na magazynie.

Zalety regałów z metalu

Regały, jakie stosuje się w powyższych miejscach, są specjalnie dostosowywane do warunków, jakie panują w danym miejscu.

Dobra firma zaoferuje nam regały szczególnie stabilne i wytrzymałe. Obciążenie nie gra roli w przypadku wysokiej jakości regałów – są one w stanie utrzymać wiele ciężarów. Poza tym, nie trzeba przytwierdzać ich do ścian czy do podłoża.

Regały są ustawiane obok siebie w wyznaczonych miejscach, dzięki czemu możemy wykorzystać maksymalnie powierzchnię magazynu. Warto również dodać, że wysokiej jakości regały, wykonane z metalu nie będą zachodzić rdzą. Producent stosuje specjalną metodę pokrywania ich lakierem w proszku.

Każdy element regału jest jednolicie pokryty lakierem.  Każdy regał posiada dużą ilość profili, w których można umieścić półki. Dzięki temu, można maksymalnie wyposażyć każdy regał, umieszczając na nim dowolną ilość towarów.

Profile nie odkształcają się pod wpływem ciężaru dzięki zastosowaniu specjalnej technologii. Półki można rozmieszczać według zapotrzebowania. Belka nośna, którą montuje się na profilach, umożliwia łączenie konkretnej ilości profili.

Dodatkowo, zapobiega ona wysuwaniu się półek, co przekłada się na bezpieczeństwo pracowników i minimalizowanie strat w towarze. Regały montowane są adekwatnie do potrzeb danego miejsca.

metalowe regały w magazynie
Metalowe regały w magazynie.

Regał metalowy jest bardzo prosty w montażu. Wszystkie jego elementy, można łatwo ze sobą połączyć i ustawić gotowe regały w odpowiedni sposób. To samo tyczy się półek. Ich liczba zależy od ilości towaru, jaki należy ustawić na półkach.

Obecnie, zastosowanie regałów metalowych jest bardzo powszechne. Są one użytkowane głównie w wymienionych miejscach. Niezależnie od powierzchni magazynu czy zaplecza, najlepszą alternatywą do przechowywania rozmaitych towarów, są metalowe regały.