Zalety sklepów KQS

Sklepy internetowe to dziś potęga sprzedaży. Firmy, które jeszcze nie zdecydowały się na pojawienie się w sieci zdecydowanie zauważają spadek liczby klientów. Dzieje się tak, bo współczesnemu człowiekowi zależy przede wszystkim na czasie i wygodzie, która jest zdecydowaniem cechą wiodącą sklepów internetowych. Prowadzenie platformy sprzedażowej nie jest jednak łatwe, przez co wiele firm decyduje się na korzystanie z usług zewnętrznych dostawców. Niestety, zabieg ten ma kilka podstawowych wad, z których najczęściej wymieniane są wysokie ceny za prowadzenie sklepu oraz dostęp firmy zewnętrznej do danych personalnych klientów i wyników sprzedażowych sklepu. Aby uniknąć kontaktu osób trzecich z wrażliwymi informacjami warto zastanowić się nad zakupem oprogramowania obsługiwanego na własnych serwerach. Rozwiązaniem takim są właśnie sklepy KQS. Na czym polegają i jakie niosą za sobą korzyści? Jak oprogramowanie KQS może poprawić wyniki sprzedażowe i podnieść wartość rynkową firmy?

Łatwa obsługa sklepów KQS

Powodem, dla którego wiele firm decyduje się na usługi operatorów zewnętrznych jest trudność prowadzenia sklepów zbudowanych na skomplikowanym systemie. Wiele osób nie radzi sobie z zawiłymi językami programowania, które są często podstawą rozbudowanych witryn internetowych. Tymczasem KQS to zautomatyzowany dostęp do wielu funkcjonalności związanych z obsługą zamówień i sprzedażą.

Obsługa sklepu jest z punktu widzenia firmy prosta, gdyż cały interfejs przypomina bardzo intuicyjną przeglądarkę. Często wystarczy już jedno lub dwa kliknięcia, by wykonać czynności związane z realizacją zamówień czy aktualizowaniem oferty. Co więcej, miniatury zdjęć są generowane automatyczne według ustawionych wcześniej rozmiarów, a edytowanie cen odbywa się z poziomu listy produktów, co również usprawnia pracę osoby zarządzającej sklepem. Całe oprogramowanie napisane jest w języku PHP i wykorzystuje bazę danych MySQL, co sprawia, że sklep KQS można zainstalować i uruchomić na niemalże każdym serwerze, co dodatkowo zmniejsza koszty jego prowadzenia.

Sklepy KQS posiadają funkcje pozwalające dopasować sklep do branży, w której działa firma. Istnieje kilka podstawowych zdefiniowanych ustawień, które pozwalają na prowadzenie antykwariatu, sklepu z filmami, częściami samochodowymi oraz akcesoriami do drukarek, a ponadto istnieje funkcja sklepu uniwersalnego, który pozwala na własne dostosowywanie sklepu do potrzeb firmy. Dobrze opracowany sklep internetowy zachęca klientów do kupowania, a Ci chętnie korzystają z usług dostępnych dzięki sklepom KQS.

sklep kqs

Zadowolony klient podnosi sprzedaż

Pierwszym i najbardziej zauważalnym dla klienta udogodnieniem jeszcze podczas wyszukiwania produktów jest ich podział na kategorie i filtry biorące pod uwagę kolory i rozmiary. To znacznie ułatwia znalezienie interesujących klienta produktów, dzięki czemu jest on bardziej skłonny dokonać zakupu. Co więcej, sklepy KQS umożliwiają firmie dodawanie produktów jako akcesoriów.

Dzięki takiemu zabiegowi klient wyświetlający konkretny produkt widzi natychmiast jakie akcesoria mogą być do niego potrzebne, co znacząco zwiększa szansę na ich zakupienie (dobrym przykładem będzie tu zakup drukarki i wyświetlanie odpowiednich tuszy jako akcesoriów). Sklepy KQS są zintegrowane z porównywarkami cen, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do szerszego grona klientów.

Klient korzysta też na integracji z platformami wysyłkowymi i kurierami, wieloma systemami płatności online i wymiany walut oraz z systemami ratalnymi, które są wygodne w przypadku sklepów z drogimi produktami. Klient może też skorzystać z programów partnerskich i lojalnościowych, rabatów, i kodów zniżkowych, co w rezultacie daje przywiązanie klienta do sklepu i znacznie większe prawdopodobieństwo dokonania zakupu. W końcu zadowolenie klienta to ogromny zysk dla sklepu.

______________________________________________________________________

Zainteresowany wdrożeniem własnego sklepu KQS? Sprawdź w takim razie ofertę firmy Sucro. Od lat zajmuje się ona projektowaniem sklepów internetowych działających na oprogramowaniu kqs.store, a ponadto każdy projekt dostosowuje ona indywidualnie do potrzeb klientów. Pełną ofertę firmy sprawdzisz pod adresem – www.sucro.pl