Wynajem motocykli turystycznych BMW – w jakie trasy warto się udać?

Marzy Ci się pełna przygód, wakacyjna podróż motocyklowa? Długie godziny szusowania po drogach asfaltowych i nie tylko, wśród pięknych krajobrazów i klimatycznego warkotu silnika? Dla niektórych przeszkodą w realizacji może być jeden mały detal… brak motocykla. Aby jednak nie trzeba było czekać, aż wymarzony model stanie się osiągalny dla Twojej kieszeni i móc spełnić swoje marzenie jak najszybciej, zdecyduj się na wynajem. Gdzie sprawdzą się motocykle turystyczne BMW i jakie są największe zalety ich wynajmu?

Wynajem motocykli turystycznych BMW – i ruszasz, gdzie zechcesz

Motory turystyczne są uniwersalnymi egzemplarzami – możesz nimi pokonywać codzienne trasy w mieście, a także szusować po górskich drogach, które są na ogół bardzo kręte i pełne niespodzianek. Bez obaw, motorom turystycznym to nie przeszkadza. W podróż motocyklowa warto zabrać kogoś do towarzystwa, lecz wtedy wzrasta ilość niezbędnych bagaży… To również nie jest problemem, motocykle turystyczne pozwalają wygodnie spakować się nieco bardziej obszernie, bez uszczerbku dla komfortu kierowcy i pasażera. Motocykle turystyczne BMW doskonale sprawdzą się na trasach przełajowych i szutrowych. Wynajem ich jest doskonałym rozwiązaniem. Taki sprzęt przed każdym wypożyczeniem jest dokładnie sprawdzany pod względem technicznym, dlatego korzystając z takiej opcji zyskuje się gwarancję bezpiecznej trasy.

wypożyczalnia motorów

Dobrym przykładem jest motocykl BMW F 850 GS, który dzięki większemu skokowi zawieszenia (204 i 219 mm z przodu i z tyłu), większej wysokości, a także wyważonej responsywności i sztywności podwozia, dużo lepiej sprawdzają się w różnorodnych warunkach. 

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem motocykla?

Jest to bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów. Po pierwsze, wynajem jest dużo tańszy niż zakup, co może być szczególnie opłacalne, jeśli wiesz, że motocykl jest Ci potrzebny jedynie okazjonalnie. Dzięki temu odpadają Ci opłaty stałe, jak ubezpieczenie, naprawy i wiele innych kosztów, jakie muszą ponosić stali właściciele dwóch kółek. 

Decydując się na wynajem motocykla, zyskujesz dostęp do w pełni sprawnego pojazdu, który podlega regularnym przeglądom technicznym i serwisowaniu, a przy tym jest dokładnie sprawdzany przed wypożyczeniem go kolejnym klientom. 

Masz na oku określony model motocykla, lecz jeszcze się wahasz? Wypożyczenie motoru to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy upatrzony przez Ciebie okaz rzeczywiście jest tym, czego szukasz. Zakup motocykla to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy, a wynajem, choć też wiąże się z kosztami, to jest nieporównywalnie mniejszy i pozwala na sprawdzenie, jak w praktyce sprawdza się dana maszyna. Możesz za każdym razem testować inny model, co nie byłoby możliwe finansowo w przypadku dokonania tradycyjnego zakupu.

wypożyczenie motocykla turystycznego

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wypożyczenie motocykla turystycznego?

Wynajem motoru to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mogą sobie pozwolić od czasu do czasu na weekendowy wynajem, lecz niekoniecznie są w stanie ponieść koszty zakupu maszyny. Korzystając z możliwości motocykla, możesz się nim nacieszyć, po czym zwrócić. I już. Nie obchodzą Cię naprawy, serwisowanie, garażowanie, podbijanie bada technicznych i szereg innych spraw. 

Motocykle na wynajem są też ubezpieczone, zatem nawet jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego, nie musisz się martwić o koszty, gdyż firma udostępniająca motocykle na wynajem jest przed tym dobrze zabezpieczona.  

Wypożyczenie motocykla to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, lecz też dla firm, które zatrudniają kurierów sezonowo i potrzebują pojazdu tylko w sezonie wiosenno-letnim. Wynajem długoterminowy odbywa się już na nieco innej zasadzie i wymaga odrobinę więcej biurokracji, lecz nadal jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, dlatego że poza sezonem firma nie ponosi dodatkowych kosztów.