Wybór patery i etażerki

Jest to ozdobna forma talerza, na którym możemy położyć kawałki ciasta, różne elementy kolacji lub gotowe potrawy. Patera może być wykonana z porcelany, stali nierdzewnej lub szkła. Może ona mieć nóżkę lub występować w formie talerza. Paterę możemy zakupić, jeżeli dość często mamy gości. Jest ona bowiem doskonała do serwowania. Patera z nóżką często dostępna jest również z pokrywą. Patery popularne są od bardzo wielu lat. są one bowiem bardzo praktyczne. Możemy często się z nimi spotkać na weselach lub innych rodzajach eleganckich imprez czy spotkań. Może ona także pełnić funkcję ozdobną, jednak często funkcja ta łączy się z druga – praktycznością. Zakup patery jest bardzo dobrym pomysłem i praktycznym rozwiązaniem. Na większe przyjęcia możemy zakupić więcej niż jedną paterę – dzięki temu będziemy mogli odpowiednio rozmieścić wszystkie potrawy.

Czym się różni patera od etażerki?

Etażerka również pełni funkcję patery. Jednak etażerka ma najczęściej dwa lub trzy poziomy. Jest ona często skręcana, jednak występują również etażerki, które zaprojektowane są jako jedno naczynie. Etażerka może być szklana, porcelanowa lub ze stali. Jednak przy jej wyborze zazwyczaj dość trudno dopasować odpowiednią etażerkę do naszej zastawy stołowej oraz stylu domu. Patera jest często talerzem, jednak możemy spotkać patery na nóżce. Etażerka to część zastawy stołowej, która składa się z dwóch lub trzech talerzyków, przez środek których przebiega drucik, dzięki któremu talerzyki te mogą zostać połączone w całość. Funkcja, jaka pełnią jest jednakowa. To którą z nich wybierzemy, najczęściej będzie zależeć od naszego gustu, dostępnego towaru oraz dopasowania do naszej zastawy.

Gdzie je można zakupić?

Patery i etażerki są nadal dość popularne, więc wciąż możemy je dostać w różnych sklepach. Zazwyczaj występują one w sklepach z porcelaną oraz szkłem. Są to bowiem elementy zastawy stołowej, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że w takim sklepie je znajdziemy. Etażerkę lub paterę możemy również zakupić w sklepie internetowym. Przed wyborem odpowiedniego produktu, metażerka paterausimy najpierw zapoznać się z pełnym asortymentem sklepu, i porównać niektóre produkty ze sobą. Wiele firm produkuje etażerki , więc możemy przebierać w różnych tworzywach, z jakich zostają one wykonywane. Ponadto, ważny jest również ich kolor. Etażerka czy patera muszą pasować do naszej pełnej zastawy oraz okazji.  Nie możemy pominąć także kwestii jakości, dlatego najlepiej będzie, jak wybierzemy firmę, która zapewni nam gwarancję oraz wysoką jakość produktu.

Jak ich użyć?

Etażerki i patery służą wyeksponowaniu niektórych potraw. Dlatego też muszą one stać na środku stołu, by były zauważalne. Możemy na nich umieścić najładniejsze ciasta, na paterach główne dania. Użycie etażerek i pater nie należy do trudnych, jednak często następuje problem z umyciem ich. Nie zawsze bowiem tak duży element zastawy stołowej zmieści się w naszej zmywarce. Jednak nie powinno to stanowić większego problemu.