Wskazówki przydatne przy pakowaniu

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z przeprowadzką i pakowaniem. Musimy spakować swoje rzeczy by móc je dobrze przemieścić a przede wszystkim by były one bezpieczne w trakcie podróży ze starego do nowego lokum. Nie powinniśmy zwlekać z pakowaniem się gdyż ta czynność może nam napsuć nerwów. Jak uniknąć niechcianych i niepożądanych zaskoczeń podczas pakowania oraz w jaki sposób ułatwić sobie tą czynność? Możemy to zrobić stosując się do naszych kilku porad.

Planując pakowanie, rozdziel wszystkie pomieszczenia i zacznij je pakować oddzielnie.

Ta prosta zasada pozwoli Ci na uporządkowanie spakowanych rzeczy i będziesz w stanie zamknąć daną strefę, mając świadomość tego, że wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy zostały z danego pomieszczenia wyeksmitowane. Ponadto podpisywanie przedmiotów nazwą pomieszczenia, z którego zostały wzięte ułatwi nam potem ich wypakowywanie i ponowne układanie rzeczy w nowym domu.

Kolejnym ważnym elementem pozwalającym na skuteczne i bezproblemowe pakowanie jest rozpoczęcie od przedmiotów, których nie używamy codziennie.

Unikniemy wówczas sytuacji, w której potrzebujemy przedmiotu zapakowanego i umieszczonego na dnie największego kartonu. Dobrze zastanówmy się czego będziemy potrzebować, bo nikt z nas nie chce przecież chodzić w koszulkach gdy nagle zaskoczy nas śnieg, a kurtka zimowa będzie już dawno spakowana.

Bardzo ważnym nastawieniem podczas pakowania jest zdobycie się na odwagę i wyrzucenie poszczególnych rzeczy, o których istnieniu dawno zapomnieliśmy aż do dnia przeprowadzki.

Są to tzw. przedmioty z wartością sentymentalną, lecz jest ona wyłącznie urojeniem i dużo większy pożytek ku powodzeniu całej przeprowadzki zrobi wyrzucenie tychże przedmiotów. Pamiętajmy, że takie przedmioty mogą zostać równie dobrze sprzedane. Być może dla kogoś będą miały wartość materialną a nie wyłącznie sentymentalną.

Nie przepakowuj pudełek i pojemników.

Pakowanie to nie zawody strongmenów i chyba nikt z nas nie ma zamiaru dźwigać pudełek, które ważą po parędziesiąt kilogramów. Trzeba oszczędzać zarówno swoje zdrowie jak i zdrowie pracowników firmy transportowej, która obsłuży naszą przeprowadzkę.

Kliknij tutaj i sprawdź ofertę – Przeprowadzki Warszawa z DTD

Segreguj i skategoryzuj przedmioty.

Stosując odpowiednią segregację, warto jest oddzielić przedmioty takie jak szkło, które są łatwo tłukliwe od przedmiotów masywnych. Pamiętajmy również o tym, żeby takie pudełka i kartony odpowiednio oznaczyć, by uniknąć sytuacji, w której np. pracownik firmy przeprowadzkowej nie będzie wobec nich delikatny. Bardzo prosto można to zrobić za pomocą zmiany koloru taśmy do obklejania.

Stwórz pudełko z najpotrzebniejszymi rzeczami.

To bardzo istotne by mieć dostęp do rzeczy, których używamy na co dzień. Takie pudełko powinno zawierać kosmetyki, przybory do dbania o higienę, podstawowe przedmioty, bez których nie możesz funkcjonować.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne i dzięki temu Wasze pakowanie nie będzie stanowiło dla Was problemu.