Weekend na Słowacji – Tatralandia

Tatrzańscy sąsiedzi Polski, Słowacja, to jedno z niewątpliwie ciekawszych miejsc godnych odwiedzenia zarówno zimą, jak i latem. Piękne widoki, bogata natura i cudowni ludzie sprawiają, że weekend na Słowacji to idealny wypoczynek dla zmęczonych miejskim życiem dorosłych.

Słowacja to jednak dobra zabawa również dla dzieci. Gdzie znaleźć najlepszy ośrodek wypoczynkowy w najbliższej okolicy? Oczywiście w Liptovskim Mikulasie, gdzie aquapark Tatralandia gorąco zaprasza wszystkich gotowych na mnóstwo atrakcji wczasowiczów.

Tatralandia – noclegi w termach

Każdy wyjazdowy weekend wypada zacząć od znalezienia zakwaterowania. Na terenie Tatralandii znajduje się Holiday Village Tatralandia, w której można wynająć domek dla kilku osób. Holiday Village to jednak nie zwyczajne domki letniskowe. Podzielona na wioski tematyczne osada pozwala już na wejściu przenieść się w zupełnie inny świat.

Do wyboru mamy więc Liptowską Osadę – największe osiedle bungalowów stylizowanych na starą Liptowską wieś. Jest również park centralny, pełen czteroosobowych apartamentów o wysokim standardzie.

Tatrlandia
Źródło: medeacentrum.pl

Wioska pełna jest też obiektów sportowych takich jak korty tenisowe czy boiska do siatkówki – to miejsce idealne dla rodziców i młodzieży. W dalszej kolejności znajdziemy między innymi wioski:

  • Dziecięcy Świat,
  • U Myśliwego,
  • Indiańską Osadę,
  • Zatokę Rybacką,
  • Obóz Harcerski,
  • Rzemieślniczy Dwór,
  • Romantyczny Ogród
  • oraz wioskę U Winiarza.

Jak widać każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tatralandia to jednak nie tylko nocleg – odrobina rozrywki nie zaszkodzi przecież nikomu!

Tatralandia – niekończące się atrakcje dla całej rodziny

Tatralandia to w istocie aquapark nadzwyczajny. Już w samej wiosce Holiday Village możecie znaleźć wiele ciekawych atrakcji, które zapewnią wam rozrywkę na długie godziny.

Jest tu bilard, są kręgle, mini zoo, stoły ping-pongowe, place zabaw, boiska oraz kino 5D!

Cała zabawa zaczyna się jednak gdy przejdziesz na właściwy teren aquaparku. Czekać tam będzie na Ciebie 14 basenów, w tym aż 9 basenów całorocznych. Są obiekty do pływania i do relaksacji, a także szereg atrakcji wodnych. Nawet woda w basenach aquaparku Tatralandia nie jest nudna – skorzystaj z dobrodziejstw termalnych wód mineralnych, wód morskich oraz czystych basenów o różnorodnych temperaturach.

Zabawa w Tatralandii
Źródło: Medeacentrum.pl

A dzieci? Dla nich przygotowano specjalny basen piratów z jumbo ogrodem, wodną doliną, egzotycznymi zwierzątkami i palmami oraz zjeżdżalniami specjalnie dla najmłodszych. Zjeżdżalnie są jednak dostępne nie tylko dla maluszków – na terenie całego obiektu znajduje się aż 26 rur i zjeżdżalni, z czego 6 dostępnych jest przez cały rok. Jest tu również tropikalny wellness z widokiem na Tatry, sauny parowe, zabiegi i masaże, oraz Tropical Paradise – hala z basenami, której specjalnie stworzony dach pozwala na opalanie się nawet zimą!

Jak przygotować się do weekendowego wyjazdu do Słowackiej Tatralandii?

Zabierzcie ze sobą dobre nastroje i przygotujcie się na dwa dni intensywnego szaleństwa w wodzie – Tatralandia to nadzwyczajny aquapark, w którym zawsze panuje świetna atmosfera. Nie znudzi się tu ani osoba starsza, ani najmłodsze w rodzinie dziecko. Zabierz swoją rodzinę i odwiedź południowych sąsiadów zza Tatr – z pewnością nie pożałujesz tak relaksującej przygody. A gdy zmęczycie się już pływaniem i dobrą zabawą, leżaki i kino z pewnością pozwolą wam należycie odpocząć.