Wakacje w sierpniu w Alpach

Jak wiadomo Alpy, to najwyższy łańcuch górski naszego kontynentu, który ciągnie się aż od Morza Śródziemnego po dolinę Dunaju.

To sprawia, że w sumie naliczyć można sześć krajów, które w swoich granicach posiadają choćby niewielki kawałek tych przepięknych dla oka gór.

Ich ogromną zaletą są nie tylko widowiskowe, postrzępione szczyty, ale również krystalicznie czyste jeziora, a także nieskażona ludzką ręką przyroda. Nie ma się zatem co dziwić, że malownicze położone u stóp Alp miasteczka co roku przyciągają rzesze turystów.

Wakacje w sierpniu w Alpach

Alpy to idealne miejsce dla pasjonatów sportów zimowych. Zarówno narciarze, jak i osoby lubujące się w jeździe na desce snowboardowej uwielbiają te góry. Jednak to, że w Alpy najczęściej jeździ się zimą, nie świadczy o tym, że nie są one ciekawym kierunkiem również w środku lata. Tym bardziej, że niektóre tamtejsze miejsca dają możliwość oddawania się narciarskim przejażdżkom również w lipcu czy sierpniu.

narty w aplach

Takim miejscem jest na przykład Lodowiec Hintertux. Ośrodek narciarski położny w Austrii jest tam czynny cały rok! Trasy są specjalnie przygotowane, a wyciągi startują już o 8 rano.  W przerwie można natomiast skorzystać z odpoczynku na leżakach, opalając się w słońcu. Jak zatem widać, by oddawać się zimowemu szaleństwu wcale nie trzeba czekać na sezon. Wystarczy udać się w Alpy…

W tym, jak i zresztą w wielu innych miejscach u podnóża Alp, warto również wybrać się na piesze wędrówki.

Na przykład Davos, a więc najwyżej położone w Europie alpejskie miasteczko proponuje nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również ciekawe szlaki turystyczne. Ogółem naliczyć można tam ponad 700 kilometrów tras wędrówek.  Poza tym, miasto posiada też rozbudowaną ofertę kulturalną i sportową. To sprawia, że miejsce to stanowi idealny kierunek na letnie wakacje.

Kolejnym ciekawym punktem jest też Tyrol, uważany za serce Alp. Jego Orli Szlak  ma aż 1480 kilometrów długości. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że oferta tego miejsca w dużej mierze skierowana jest dla dzieci. W końcu rowerowe wycieczki, spacery po łąkach, liczne place zabaw, geocaching dla małych poszukiwaczy skarbów i pełne niespodzianek trasy sprawiają, że wakacje stają się o wiele ciekawsze.

Wakacje w Alpach za pośrednictwem biura

narty z dziećmi

Jeśli chodzi o wybór miejsca docelowego, obmyślenie trasy dojazdu i charakteru samej wycieczki, przed nami są dwie możliwości. Wszystko zależy bowiem od tego na ile pewnie czujemy się w tak dalekich wyprawach i kwestiach związanych z ich organizacją.

Po pierwsze –  wyjazd w Alpy zaplanować możemy zatem samodzielnie. Działamy wtedy na własną rękę i wybieramy dokładnie to, czego chcemy. To wiąże się jednak z wieloma kwestami formalnymi i organizacyjnymi.

Jeśli zatem jesteśmy amatorami tego typu wypraw, lepiej zdajmy się na profesjonalistów  w tym zakresie.

Wakacjami w Alpach zajmuje się między innymi Beskid Travel. Planując zatem wypoczynek w tamtych rejonach, warto zdać się na ich pomoc i razem z nimi wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. To pozwoli uniknąć organizacyjnych pomyłek i zrealizować plan wyjazdu sprawnie i szybko. Co więcej, biuro odpowie na wszystkie trapiące nas w temacie pytania. Dzięki takiemu wsparciu poczujemy się zatem o wiele bezpieczniej, niż byłoby to w przypadku wakacji na własną rękę.