Testament – dlaczego warto go sporządzić?

Ludzie mają swoje naturalne instynkty, których nie są w stanie oszukać. Jednym z nich jest rozmnażanie się i wydawanie na świat potomstwa, a także dbanie o to, by zawsze były bezpieczne. Bezpieczeństwo można rozumieć na kilka sposobów, jednym z nich na pewno jest wspieranie pieniędzmi nasze pociechy tak, by miały dobrą lokalizację mieszkania, mogły bezpiecznie poruszać się po mieście i inne.

Również istotny elementem bezpieczeństwa, i zapewnienia go naszym dzieciom jest zagwarantowanie im przyszłości poprzez uregulowanie spraw prawnych, którymi są między innymi spisanie testamentu. Testament odpowiada przede wszystkim jako forma prawna zagwarantowania przekazania wszystkiego, co stanowiło dla nas wartość i stanowi wartość w świetle prawa. Ostatnia wola – bo tak nazywany jest testament to bardzo istotna rzecz i powinniśmy ją wykonać.

Dlaczego warto go wykonać?

Otóż głównym powodem do tego, byśmy zrobili to zawczasu jest gwarancja, że wówczas przemyślimy decyzję, która może mieć ogromny wpływ na późniejsze relacje naszych dzieci między sobą. Oczywiście jest to mało prawdopodobne, by nagle wszyscy ze wszystkimi się znienawidzili, ale niestety zdarzają się takie przypadki i powinniśmy wziąć pod uwagę taką ewentualność.

Nasza ostatnia wola spisana na kartkę papieru i zatwierdzona prawnie przez notariusza może stanowić podstawę do sądzenia, że nic jednak w naszej rodzinie się nie popsuje gdy nas już zabraknie. Spiszmy więc w nim najważniejsze rzeczy, a przede wszystkim większość rzeczy, które uważamy za wartościowe i podzielmy je po równo.

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z istotności dokumentu jakim jest testament. Ważne jest jednak by zejść choć na chwilę na ziemię i wykonać podstawowe obowiązki. Takim obowiązkiem z pewnością jest testament i jego sporządzenie w obecności notariusza.

Jak sporządzić testament?

Testament możemy sporządzić samodzielnie na chociażby dowolnej kartce papieru. Nie musi to być specjalny papier. Istotne jest jednak to, by z tym papierem udać się do notariusza, dzięki któremu papier ten nabierze wartości i mocy w świetle obowiązującego w Polsce prawa.