Tanie smartfony – które modele się do nich zaliczają?

Budowa telefonu – czy decyduje o cenie?

Definiowanie projektu dobrego lub złego smartphona jest bardzo subiektywne, ale jeśli zależy Ci na jakości wykonania i estetyce, poszukaj konstrukcji unibody, którą znaleźć można w iPhone 6, Galaxy S6 lub HTC One M9. S6 jest ze szkła i metalu, konstrukcja jest szczególnie atrakcyjna, zwłaszcza ze swoimi krawędziami, które są zakrzywione

Ludzie, którzy wolą smartphone z wymiennym akumulatorem powinni zdecydować się na urządzenia takie jak LG G4 lub Galaxy Note 4. Łatwiej jest wtedy o wymianę baterii, która może z czasem obniżyć swoją moc i dać użytkownikowi pełnię mocy tylko na ½ początkowej, dodatkowo można tym sposobem wsadzić kartę pamięci, która rozszerzy miejsce na nasze dane jak fotografie, muzykę, dokumenty czy gry.

Jeśli szukasz bardziej osobistych modeli, sprawdź Moto X, które można dostosować w Internecie wedle wszelkiego rodzaju kolorów i wykończeń, w tym można użyć drewna. LG G4 oferuje osłony w różnych stylach, można wybrać nawet skórę.

Kamera smartfona a jego cena

W tej chwili często zauważyć można, że większość użytkowników bardziej stawia na aparat niż procesor, zwłaszcza, że ​​większość osób korzysta z telefonów głównie jako sposobu na robienie fotografii. Coraz więcej smartfonów pochwalić się może 16 megapikselową kamerą, ale nie warto kierować się wyłącznie cyframi. Zamiast tego, należy zwrócić uwagę na jakość obrazu, przysłony, prędkość i właściwości, z których możemy bez przeszkód korzystać.

IPhone 6 i 6 Plus na przykład, mają czujniki 8 MPx, ale uchwycić mogą dość dużo pikseli i przedstawiają naprawdę żywe kolory. Jednak aparat w S6 mający 16 MPx ma tendencję do zaoferowania bardziej nasyconych kolorów, lepszego kontrastu i większej ilości szczegółów. Tanie smartfony najczęściej mają kamery od 5 do 12 MPx.

Warto też zwrócić uwagę na niskiej jakości światła zdjęć. Powinieneś być w stanie uzyskać przyzwoity kadr w pomieszczeniach bez użycia lampy błyskowej. Większy otwór przysłony pozwala na to. Na przykład, Galaxy S6 ma otwór przysłony f / 1,9, G4 LG jest przystosowane do f / 1,8, podczas gdy iPhone 6 f / 2.2. Mniejsza liczba oznacza większy otwór przysłony, które zazwyczaj przekłada się na lepsze osiągi w słabym świetle.

Funkcje aparatu w tanich smartfonach

Jeśli chodzi o funkcje aparatu, poszukaj optycznej stabilizacji obrazu do zmniejszenia rozmycia i poprawienia osiągów w słabym świetle. Niektóre telefony, takie jak G4, udostępniają szeroką gamę manualnych ustawień aparatu dla zaawansowanych użytkowników, takich jak balans bieli, ostrości, ekspozycja ręczna czy tajemnicze ISO.

Dobre i tanie smartfony

Producenci smartfonów również zwracają większą uwagę na jakość przedniej kamery, o czym świadczą takie modele jak HTC Desire Eye. Zarówno przednia i tylna kamera mają 13 MPx. Kamera Galaxy S6 (5 MPx) ma ostre zdjęcia i oferuje obiektyw szerszy niż najnowszy model Apple.