Sklejka – idealna do zabudowy samochodów dostawczych

Sklejka to idealny materiał do wykonywania zabudowy samochodów dostawczych. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdza się w tej roli. Pozwala zabezpieczyć przestrzeń ładunkową, chroni nasz towar i karoserię.

Czym jest sklejka?

Sklejka jest materiałem wytwarzanym z cienkich warstw forniru drewnianego, które są sklejone ze sobą i z sąsiednimi warstwami, których słoje drewna są obrócone względem siebie o 90 stopni. Jest to drewno konstrukcyjne z rodziny produkowanych płyt, które obejmuje płyty pilśniowe średniej gęstości (MDF) i płyty wiórowe. Wszystkie sklejki wiążą arkusze żywicy i włókien drzewnych, tworząc materiał kompozytowy.

Ponieważ sklejka jest klejona z ziarnami biegnącymi naprzeciw siebie i nieparzystą liczbą części kompozytowych, ma wysoką sztywność.

Mniejsze, cieńsze i niższej jakości sklejki mogą mieć warstwy ustawione pod kątem prostym. Produkty ze sklejki lepszej jakości z założenia powinny mieć pięć warstw ustawionych pod kątem 45 stopni, dając wytrzymałość w wielu osiach. Z tego względu przy projektowaniu zabudowy samochodu dostawczego musimy zwrócić uwagę na jakość wykorzystywanych przez nas materiałów.

zbliżenie sklejka

Zalety zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej

Zabudowa przestrzeni ładunkowej samochodu ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest to, że proste podłogi i ściany ułatwiają nam sprzątanie po przewiezieniu ładunków.

Jednak przede wszystkim zabudowa ze sklejki jest zabezpieczeniem naszego samochodu. Nie ingeruje w jego konstrukcję, ale oddziela przewożone przez nas ładunki od karoserii. Dzięki temu, nawet przewożąc ciężkie materiały, kiedy hamujemy lub przyspieszamy nie musimy się martwić, że wygną one lub porysują blachę.

Zabudowę z sklejki możemy spersonalizować pod kątem naszych potrzeb. Mogą być to po prostu gładkie ściany. Możemy jednak zainstalować też odpowiednie liny, haki czy półki – wszystko zależy od tego, co zazwyczaj przewozimy. Dzięki temu łatwiej będzie nam zabezpieczyć towar i utrzymać porządek. Co więcej zabudowa przestrzeni ładunkowej chroni towar, który przewozimy. Kiedy uderzy on o karoserię nie tylko może ją uszkodzić. Może trafić na wiele ostrych krawędzi i innych miejsc, które zniszczą to, co przewozimy.

Sklejka to idealny materiał, aby wykonać z niego zabudowę dostawczaka. Jest ona lekka i cienka. Nie zabiera więc nam wiele przestrzeni ładunkowej i nie obciąża auta. Jednocześnie jest w miarę elastyczna, więc wykonanie takiej instalacji nie jest trudne. Jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu może nam służyć przez wiele lat.

Gdzie kupić sklejkę do zabudowy samochodu dostawczego?

Kiedy już zdecydujemy się na zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej sklejką, powinniśmy wybrać odpowiednią firmę, od której ją kupimy. Przede wszystkim dostarczany materiał musi być najwyższej jakości. Zależy nam w końcu na tym, aby pomimo narażenia na duże przeciążenia, służył on nam przez wiele lat. Przy wyborze nie kierujmy się więc tylko ceną. Nie zawsze najtańsze rozwiązanie będzie nam najlepiej służyć.

Wybierzmy więc dostawcę, który funkcjonuje na rynku od wielu lat, specjalizuje się w dostarczaniu sklejki, zwłaszcza do zabudowy samochodów dostawczych. Warto również, abyśmy mogli liczyć na konsultację fachowców, którzy w razie wątpliwości będą nam w stanie doradzić odpowiednie rozwiązanie. Takim właśnie miejscem jest Betulla – sklep, który oferuje gotowe rozwiązania do najpopularniejszych modeli samochodów dostawczych i pojedyncze elementy, które możemy zainstalować sami, korzystając ze specjalnie przygotowanych instrukcji.