Skandynawskie dekoracje – styl dla gustu estety

Zmiany, zmiany, zmiany – każdy czasem o nich marzy. Zwłaszcza, jeśli ma się trochę odłożonych pieniędzy i furę koncepcji. Do najczęstszych zmian należą oczywiście te związane z miejscem zamieszkania.

Remonty czy dekoracje?

Wymiana mebli, remont pokoju, przemalowanie ścian, zmiana stylistyki czy dobór innych, ciekawszych dekoracji – to tylko niektóre pomysły jakie przychodzą do głowy przede wszystkim kobietom. To właśnie częściej niż w przypadku mężczyzn reprezentują zmysł estetyczny. Dbają o porządek, o równość, o każdy detal  i harmonię, dlatego też to właśnie one najczęściej dobierają meble, dodatki czy wszelkiego rodzaju akcesoria do mieszkań oraz domów. Co możemy dziś polecić takim osobom?

Skandynawski styl dekoracji oraz projektowania

Czy słyszeliście kiedyś o stylu skandynawskim – reprezentuje on dość charakterystyczny gust – kierujący się poszanowaniem przestrzeni, estetyką oraz niezwykłą praktycznością i mnogością zastosowań konkretnych przedmiotów. Największą uwagę warto zwrócić na dodatki oraz dekoracje do mieszkań. W tym Skandynawowie się specjalizują. Tworzą produkty o najwyższej jakości, dobierając materiały ściśle dopasowane do koncepcji.

Pojemnik w stylu skandynawskim
Pojemnik w stylu skandynawskim

Fotografie pochodzą ze strony producenta: http://www.ohmama.pl

Wieszak musi być drewniany, podobnie jak stół czy deska do krojenia. Łóżko musi być łóżkiem, nie zaś zwykłą sklejką. Podobnie tworzone są dekoracje. Zmyślnie, gustownie, efektownie oraz efektywnie. Interesując się stylem skandynawskim z pewnością można dostrzec dążenie do prostoty oraz wspaniałego stylu. Dziwne kształty są dziwne tylko z pozoru, w rzeczywistości jednak kształt jest potrzeby w uzyskaniu konkretnego efektu – projektanci przed ukończeniem projektu zawsze bowiem stawiają sobie cel nadrzędny. Każda rzecz może bowiem mieć wiele zastosować, zaś to pierwotne musi być widoczne od razu i być zrealizowane w najlepszy sposób.

Dekoracje – co wybrać?

W skandynawskim stylu można przebierać całymi godzinami i cały czas odkrywać będziemy coś zupełnie nowego. Z pewnością zwrócimy uwagę na kolorowe, lecz stonowane dywany – przyjemne w dotyku, grube i wytrzymałe. Wszelkiego rodzaju pojemniki, kubły, pudełka, kartony, szafeczki czy małe regały sprawią, że zakochamy się w tym stylu. Sposób wykończenie, odkrycie kilku zastosowań, możliwość przymocowania na wiele sposób czy bardzo prosty sposób rozłożenia bądź zupełnej modyfikacji mogą być powodem do kupienia wielu przedmiotów w tym stylu. Styl skandynawski operuje prostym acz zaiste zmysłowym gustem, który może być atrakcyjny dla każdego. Pozornie proste przedmioty są doskonale zaprojektowane, nie brakuje im niczego. Wystarczy tylko opisać go kilkoma dodatkowymi cechami by jaśniej nakreślić czym w rzeczywistości jest: zjawiskowy, drobiazgowy, pełen kunsztu, wyśmienity, lekki, klasyczny, racjonalny, rozsądny, przewidujący pomysły swoich użytkowników, charyzmatyczny, urzekający, stonowany i spokojny.