Skąd się biorą pluskwy domowe i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami, które – podobnie jak kleszcze – żywią się ludzką krwią. Dość trudno jest określić skąd tak naprawdę mogą brać się pluskwy. Niemniej jednak są one problematyczne i  pozbycie się ich jest bardzo trudne.


Miejsca, w których mogą zacząć wylęgać się pluskwy, są bardzo różne. Wbrew błędnym przekonaniom, należy dodać, że pasożyty te wcale nie biorą się z brudu. W znacznej większości, pluskwy zalęgają się w starych meblach, w podłodze lub ścianach.

Pasożyty te mogą dostać się do naszego mieszkania poprzez zakup używanych mebli lub przez wniesienie pluskiew do domu przez gości, którzy się z nimi zmagają. Poza tym, pasożyty możemy niestety przynieść do domu sami – podróżując autobusami, pociągami lub przebywając często w zaludnionych miejscach. Dość często pluskwy można przywieźć ze sobą po powrocie z hotelu, szpitala i miejsc, w których przebywa dużo różnych ludzi.

W jakich warunkach wylęgają się pluskwy?

Pluskwy składają jaja w ciemnych szparach. Ilość jaj, jakie mogą złożyć samice w ciągu całego życia, dochodzi do kilkuset. Pluskwy żyją parę miesięcy. Czas wylęgania się jest zależny od wielu czynników:

  • od wilgotności,
  • temperatury,
  • odżywiania się pluskiew.

Zwalczanie pluskiew

Aby skutecznie pozbyć się pluskiew z naszego domu, należy skorzystać z pomocy fachowca. Bardzo rzadko stosowane przez nas metody mogą przynieść oczekiwany skutek.
W momencie, gdy zauważymy pluskwy w naszym domu, musimy reagować natychmiast. Są to pasożyty, przez które możemy mieć poważne problemy. Zignorowanie problemu pluskiew może się wiązać z koniecznością remontu, wyrzucenia mebli itp.

Dlatego warto skorzystać z usług fachowców. Istnieją firmy, które specjalizują się w zwalczaniu robactwa domowego. Osoby, które zawodowo pozbywają się pluskiew i innych szkodników, wiedzą, jakie działania są najlepsze. Często specjaliści mogą nam zalecić pozbycie się pościeli i niektórych ubrań. W przypadku, gdy pluskwy stanowią mały problem, wystarczy wyprać je w gorącej wodzie (60°C), a następnie wysuszyć gorącym powietrzem. Wysoka temperatura zabija wszelkie stadia larw i pasożytów. Po wypraniu i wysuszeniu wszystkich rzeczy, należy je umieścić w foliowych, szczelnych torebkach, by nie dopuścić do ponownego zapluskwienia. Można również stosować inne domowe metody, takie jak porządne odkurzanie czy użycie środka owadobójczego.

pluskwa domowa
Pluskwa domowa wraz z wylęgiem jaj

Specjaliści stosują specjalne środki chemiczne, które pozwolą nam usunąć pluskwy raz na zawsze. Metody, jakie są znane zawodowcom, to wymrażanie pluskiew ciekłym azotem, wygrzewanie mieszkania, stosowanie oprysku ciśnieniowego lub zamgławianie ULV.

Wszelkie środki stosowane przez firmy zewnętrzne są sprawdzone i przetestowane. Dzięki usługom zawodowców możemy raz na zawsze pozbyć się problemu pluskiew.

Borykasz się z problemem pluskiew? Skontaktuj się z firmą Vector, oferującej szeroki zakres usług w walce ze szkodnikami.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!