Regulowane elektrycznie biurka do biura

Regulowane elektrycznie biurka, których blat może zostać podniesiony lub obniżony w zależności od potrzeb użytkownika zyskują coraz większą popularność w środowiskach biurowych.

O konieczności zadbania o ergonomię stanowiska pracy wiadomo od dawna – wymóg taki stawiają przepisy BHP. Niestety, standardowe „sztywne” biurka nie mają możliwości dopasowania się do potrzeb każdego pracownika, a regulowana wysokość fotela, ustawienia monitora czy dostępność podnóżków i podłokietników tylko częściowo poprawiają wygodę pracy za biurkiem. Biurka na stelażach elektrycznych doskonale rozwiązują takie problemy, a dodatkowo wprowadzają możliwość pracy na stojąco. Dlaczego warto je wybrać?

Zalety biurek z elektryczną regulacją wysokości

Praca w pozycji siedzącej po kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie nie jest zdrowa i bezpieczna dla kręgosłupa, pleców, karku i całego układu ruchowego. Nawet przy ergonomicznym ustawieniu stanowiska pracy, brak przerw od pozycji siedzącej może skutkować dolegliwościami bólowymi i generalnym zmęczeniem, gorszym samopoczuciem i niższą produktywnością. Nie każdy ma jednak okazję na to, by regularnie wstawać od biurka i wybrać się na krótki spacer czy wykonać kilka ćwiczeń ruchowych w trakcie pracy. Przeniesienie się z biurka tradycyjnego na biurko z elektryczną regulacją wysokości może problem częściowo rozwiązać, pozwalając na zmianę pozycji pracy z siedzącej na stojącą.

Biurka z regulacją pozwalają na pracę w pozycji stojącej, która stosowana na przemian z pozycją siedzącą okazuje się być korzystna dla zdrowia całego szkieletu i układu ruchowego.

Dzięki możliwości optymalnego dopasowania wysokości biurka, pracownicy pozostają bardziej produktywni i zmotywowani.

Praca na przemian w pozycji stojącej i siedzącej poprawia krążenie krwi, pracę mięśni i stawów oraz odciąża kręgosłup.

Stelaże do biurek regulowanych elektrycznie są uniwersalne. Biurko można bez problemu dostosować do potrzeb programisty, copywritera, grafika, księgowej czy recepcjonistki, a także zmieniać jego zastosowanie, układ elementów i wysokość blatu w zależności od potrzeb użytkownika.

Niektóre modele biurek z regulacją wysokości mają wbudowane systemy przypominające o zalecanej zmianie wysokości blatu oraz opcję zapamiętania optymalnej wysokości dla użytkownika. Cały mechanizm powinien pracować cicho, sprawnie i pod obciążeniem – nikt nie wymaga, by pracownik chcący zmienić pozycję z siedzącej na stojącą zdejmował z biurka wszystko przed podniesieniem go.

Stelaż elektryczny do biurka pracowniczego z oferty kostrubiec.pl

Komu pomoże wybór biurka stojącego?

Biurka stojące warto montować w miarę możliwości w każdym biurze, w którym pracownicy spędzają przy biurkach więcej niż połowę swojego czasu pracy. Ich zastosowanie nie tylko wspomoże dopasowanie stanowisk do nowych pracowników, którzy dziedzicząc biurko po poprzedniku będą musieli dostosować je pod siebie, ale też obecnym pracownikom oczekującym najwyższej ergonomii pracy.

Biurka z regulacją elektryczną mogą być zaadaptowane do każdej sytuacji, pozwolą na pracę w pozycji stojącej i siedzącej i będą ostatnim elementem ergonomicznego ustawienia stanowiska, dopasowanym do wysokości siedzenia i ustawienia ekranu komputerowego. Stelaż biurek z elektryczną regulacją wysokości nie zajmuje więcej miejsca niż biurko tradycyjne – z powodzeniem można wstawić je do przestrzeni typu open space lub zamkniętych biur, dowolnie ustawiać i modyfikować zgodnie z potrzebami. Do blatu mogą być doczepione półki, organizery, szuflady czy wysuwane półki na klawiaturę nie przeszkadzające korzystaniu z systemu elektrycznej regulacji.

Stelaże do elektrycznej regulacji wysokości biurka

Zakup całkowicie nowych mebli do biura może nie być dla firmy optymalnym rozwiązaniem, szczególnie gdy dotychczas używane meble są w pełni funkcjonalne i w doskonałym stanie. Na rynku dostępne są jednak samodzielne stelaże elektryczne pozwalające na zamocowanie na nich posiadanych już blatów biurek i przekształcenie niemalże każdego standardowego biurka w wygodne biurko regulowane.

Uniwersalne stelaże regulowane elektrycznie pracują w zakresie wysokości od 60-125 cm i współpracują z blatami od 120 do 190 cm szerokości i 70-80 cm głębokości. Kontaktując się z firmą projektującą takie rozwiązania można jednak dopasować stelaże do innych wymiarów biurek, co w efekcie pozwala na przekształcenie każdej przestrzeni biurowej w maksymalnie ergonomiczną i zorganizowaną strefę pracy.