Przygotuj wesele marzeń

Organizacja większej imprezy – a do takich zazwyczaj można zaliczyć wesele – jest na tyle skomplikowanym i złożonym przedsięwzięciem, że warto zabrać się za planowanie znacznie wcześniej. Aby wszystko ogarnąć i zdążyć na czas, lepiej jest także rozłożyć większość czynności i kolejnych kroków  w czasie. Dzięki temu, nawet jeśli okaże się w ostatniej chwili, że o czymś zapomnieliśmy, zostanie jeszcze czas, aby się tym zająć.

Wesela w dużych salach

Przede wszystkim – terminy. Zależnie od tego, na kiedy planujesz swoją imprezę, terminarze menadżerów w hotelach i dużych salach o dobrym standardzie mogą być pozajmowane nawet na dwa lata do przodu. Dlatego organizując imprezę na większą liczbę osób w miesiącach letnich, szczególnie w czerwcu, sierpniu i wrześniu, trzeba dużo wcześniej dowiedzieć się, czy są jeszcze terminy. Najlepiej jest zebrać bardzo wiele ofert, prosząc obsługę o podesłanie najważniejszych informacji – warto zapytać o proponowane ceny menu, o czas wynajmu, maksymalną i minimalną liczbę gości, oraz o takie kwestie jak klimatyzacja, ilość kelnerów na grupę gości, pomoc w załatwianiu dodatkowych usług i tak dalej.

wesela włocławek

 

Z kilku ofert wybierzcie najlepsze i dopiero wtedy odwiedzajcie sale – nie warto rezerwować terminu jeśli nie widziało się sali na własne oczy. Jeśli jedzenie jest przygotowywane na miejscu, warto zamówić obiad i deser, by sprawdzić, czy menu jest zjadliwe. Jeśli jedzenie jest zamawiane z cateringu również warto wybrać się do danej kuchni i spróbować, czy jest to gotowanie na dobrym poziomie.

W mniejszej sali

Jeśli nie przygotowujesz wesela w dużej sali na ponad sto osób, dobrze jest wybrać lokal, w którym nawet jeśli organizowanych jest kilka imprez na raz, goście się nie mieszają. Może bowiem dojść do nieprzyjemnych sytuacji. Poza tym jeśli decydujecie się na mniejszą liczbę gości trzeba zastanowić się, czy warto zamawiać także zespół muzyczny i wynajmować salę na całą noc. W przypadku mniejszej liczby gości wiele osób decyduje się bowiem na skrócenie wesela i zamienienie tradycyjnego przyjęcia weselnego raczej na obiad czy bankiet z muzyką w tle.