Przemysłowe konstrukcje stalowe – kilka trendów na 2015 roku

Nowoczesne konstrukcje budowlane tworzone są coraz szybciej. Innowacyjne rozwiązanie stosowane w przemyśle budowlanym pozwalają używać technik, które mogą zrewolucjonizować tempo budowy oraz możliwości, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były niemalże zaprzeczeniem fizyki.

Jak szybko można postawić 10 piętrowe konstrukcje stalowe?

 Zapewne zapytacie jakie w takim razie są techniki, które wspomagają szybszą budowę, wymagają mniejsze ilości pracowników, którzy pracują fizycznie, a przy tym – nomen omen – są o wiele bezpieczniejsze. Nowoczesne programy komputerowe sprawnie potrafią zarządzać całym procesem budowy, na tych używane jest coraz więcej robotów, maszyn budowlanych oraz żurawi, wielkie konstrukcje stalowe złożone z kilkudziesięciu kondygnacji to robota wykonywana głównie przez maszyny – człowiek zajmuje się głównie szczegółami – spawaniem, betonowaniem trudno dostępnych miejsc, zakładaniem elektryki oraz innych ważnych systemów. Popularne obecnie konstrukcje stalowe łączone są z wielkimi ilościami betonu oraz szkła. Nowoczesne biurowce to swego rodzaju lustra – wielkie gmachy pokryte w całości szkłem dominują nad budynkami mieszkalnymi często rozświetlając miasto. A te – im jest większe, tym więcej posiada takich wieżowców.

fsdfsdd

 Podsumowując: obecnie trendem są oszklone biurowce, których konstrukcja w głównej mierze opiera się na stalowych szkieletach. W dużych miasta powstają one jak grzyby po deszczu. W zależności od państwa trendem jest także wysokość – we wschodniej Azji ludzie uwielbiają wysokie konstrukcje, trwa tam wyścig na wysokość, którym póki co przewodnikiem jest ponad 800 metrowy kolos w Dubaju. Czekamy na jego godnego rywala.