Przedłużanie włosów – tak czy nie?

Długie włosy to bezdyskusyjnie symbol kobiecości oraz także seksualności. Długie włosy zdecydowanie dodają nam drapieżności. Jednak w niektórych przypadkach mogą nawet podkreślić naszą naturę ze strony niewinnej. Obojętnie czy w długich włosach wyglądamy drapieżnie czy też niewinnie to zdecydowanie piękne włosy, a przede wszystkim zadbane są dla nas podstawą estetycznego oraz atrakcyjnego wyglądu. Zdecydowanie nieusatysfakcjonowane mogą być osobo, które bardzo by chciały mieć długie włosy, ale najwidoczniej nie jest im to dane. Dlaczego? Ponieważ albo wolno im włosy rosną albo nie wytrzymują długo w zapuszczaniu włosów.

Włosy jakich pragniesz

Wprost idealne dla takich osób jest przedłużanie włosów. Jeśli chodzi o zabieg przedłużania włosów to jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Przedłużanie włosów wykonywane jest we wszelkich salonach fryzjerskich, u osób prywatnych oraz w niektórych gabinetach kosmetycznych. Gdy decydujemy się na takowy zabieg u osoby prywatnej powinniśmy się upewnić czy osoba ta posiada kurs poświadczony certyfikatem nabytych umiejętności. Oprócz miejsca i osoby, która zabieg przedłużania włosów nam wykona najważniejszy jest jednak wybór metody przedłużania włosów. Co do metod to kilka ich jest. I jak ze wszystkim każda z podanych poniżej metod ma swoje zarówno wady jak i zalety. Dlatego też na spokojnie ze wszelkimi metodami powinniśmy się zapoznać i je przeanalizować. Pierwsza metoda to metoda Micro Rings Hair Extenssion stworzona przy współpracy z Hairdreams Polska. Metoda ta polega na łączeniu włosów naturalnych lub syntetycznych z włosami naturalnymi danej klientki. Łączenie włosów odbywa się za pomocą mikroskopijnych oraz metalowych obrączek. Metoda ta odbywa się całkowicie na zimno. Nie używa się do tej metody kleju, chemikaliów czy wyższej temperatury. Metoda ta jest metodą w stu procentach bezpieczną. Może być więc ona stosowana zarówno dla słaby, cienkich oraz zniszczonych włosów. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Kolejna metoda to Easy Hair Extenssion.

przedłużanie_włosów

Metoda ta również jest metodą na zimno. Z tym, że w tej metodzie do przedłużania pas stosuje się miedziane tulejki. Tulejki to obowiązkowo są dobra pod kolor naszych naturalnych włosów. Tulejki są niewidoczne oraz płaskie. Sposób mocowania tulejek całkowicie wyklucza pewną możliwość zsunięcia się naszego pasemka. Co ciekawe każdą tulejkę można otworzyć do trzech razy i dane pasemko przesunąć bliżej skóry. Kolejna metoda to metoda klejowa. Jest to metoda już przeprowadzana na ciepło. Pasemka są mocowane za pomocą tak zwanych zgrzewów z kleju żywiczego czy też keratynowego. W metodzie tej można w zasadzie doczepić naprawdę bardzo dużą ilość włosów. Jednak w metodzie tej gdy pojawi się nam odrost powinnyśmy włosy ściągnąć po czym założyć je ponownie, z tym że wyżej. Dlatego też każda z nas powinna dobrać zarówno metodę jak i rodzaj przedłużanego włosa idealnie do swoich naturalnych włosów. Dlatego też decyzja ta nie powinna być podejmowana spontanicznie. Dokładnie odwrotnie sposób przedłużenia włosów powinien być mocno przemyślany.