Wizyta u dentysty w prywatnym gabinecie – pierwsze wrażenie

Ciekawi jesteśmy jak wielu z was przeprowadziło badanie swojego uzębienia w ciągu ostatniego roku? Nikt…? A w ciągu ostatnich 3 lat? Również nikt…? No to może w ciągu ostatnich 10? Na to pytanie pewnie można uzyskać podobną odpowiedź. Zdaniem badaczy Polacy chodzą do stomatologów tylko wtedy, kiedy czują, że ich zęby psują się lub może zaistnieć potrzeba wyrwania. Jeśli żadna z powyższych oznak nie zaistnieje, nie są zainteresowani kontrolą w gabinecie.

Z czego może wynikać powyższa decyzja? Zapewne ze strachu. Myślenie o możliwym wykryciu jakiejś rozrastającej się dziury bądź wskazanie na konieczność wyprostowania zębów może być dla pacjentów przerażająca. O ile proste zęby to kwestia estetyki, to już dziura może być problematyczna. Nie tylko niszczy zęba, ale także zaraża pozostałe, a bakterie osłabiają organizm człowieka – tak, przez problemy z zębami można nabawić się poważnych chorób. Specjalista, jakim jest dentysta Częstochowa namawia do regularnych wizyty w gabinecie aby skontrolować stan swoich ząbków – na dole i na górze. Wizyta w prywatnym gabinecie to niewielki koszt, ale jakość przeprowadzonego badania z pewnością jest lepsza, a same odwiedziny bardziej komfortowe, odczuwany strach – mniejszy. Samo badania i ewentualnie diagnoza ma cenę wynoszącą od 30 do 70 złotych. Raz na rok taki wydatek nie powinien nas finansowo pogrążyć, a będziemy spokojni, jeśli okaże się, że możemy wrócić do domu bez konieczności borowania, czy stosowania endodoncji. Regularne kontrole u dentysty zmniejszają nasz strach przed zabiegiem w gabinecie, wczesne wykrycie nieprawidłowości to również mniej ewentualnych zabiegów, mniejsze koszta i więcej satysfakcji.

ID-100231599

Stomatolodzy polecają również inne usługi jakimi jest np. oczyszczanie szkliwa pod ciśnieniem, wybielanie czy założenie aparatu. Osoby, które wstydzą się wystających drutów (zwłaszcza kiedy są już na pewnej pozycji zawodowej) mogą skorzystać z bezbarwnego mechanizmu. Warunek jego założenia to kilkunastotysięczna wpłata na konto gabinetu…

Foto: FreeDigitalPhotos