Profesjonalne sprzątanie samochodu, zrób to sam!

Jeżeli chcemy, by nasz samochód lśnił w promieniach słońca i błyszczał tak, że wszyscy przechodnie będą go podziwiali, musimy włożyć w sprzątanie samochodu ogromną ilość pracy. Praca ta na pewno odpłaci się zachwytem obserwatorów a przede wszystkim zachwyci nas samych, gdyż będziemy w naszym samochodzie czuli się rewelacyjnie.

Pierwszym z kroków, które powinniśmy podjąć w profesjonalnym sprzątaniu jest uruchomienie sprężarki. Sprężarka powietrza pozwoli nam na dotarcie i wydostanie zanieczyszczeń z miejsc, które nie są na co dzień dostępne. Sprężarką z końcówkami takimi jak szczotka możemy również bardzo dobrze doczyścić nasze dywaniki, czy tapicerkę. Jeżeli nie dysponujesz sprężarką, zatrudnij specjalistyczną firmę do czyszczenia tapicerki – sprawdź ofertę klikając tutaj.

Wykorzystaj powietrze ze sprężarki

Powietrze ze sprężarki jest wspaniałym pomysłem w przypadku chęci wyczyszczenia klimatyzacji z brudu a także wylotów powietrza służącego do ogrzewania samochodu. Bardzo ważne jest jednak by odpowiednio skierować strumień powietrza, aby nie było problemu z usunięciem najbardziej uporczywych brudów, które zalegają w najtrudniej dostępnych zakamarkach wylotów powietrza.

Doczyść felgi, ale ostrożnie!

Felgi samochodu bardzo łatwo wyczyścić jest za pomocą roztworów kwasów specjalnie przeznaczonych do czyszczenia zabrudzonych miejsca w okolicach opon. Trzeba pamiętać, że zastosowanie nieodpowiednich roztworów kwasów może powodować np. w przypadku felg aluminiowych utlenienie i mogą one zostać uszkodzone. Dlatego warto przed zakupem skonsultować czy dany produkt będzie odpowiedni do naszych felg.

Wszystkim dobrze, ale rękoma najlepiej!

Najlepszym sposobem na mycie samochodu jest mycie go ręcznie. Nic tak nie wyczyści samochodu jak własnoręcznie dopieszczone miejsca naszego pojazdu. Pod dotykiem rąk będziemy w stanie określić czy dana powierzchnia jest wystarczająco czysta czy może trzeba ją bardziej doszlifować. Niestety nie zawsze zdołamy umyć naszą karoserię. Bardzo częstym problemem są np. ptasie odchody i dotkliwe zanieczyszczenia. Osiadają one na farbie i po jakimś czasie bardzo trudno je usunąć. Warto je wówczas spolerować na sucho i następnie zabrać się za mycie ich na mokro.

Wypoleruj na błysk

Polerowanie na połysk – kolejny trick, dzięki któremu uzyskamy efekt „wow”. Dzięki temu, że użyjemy polerowania mechanicznego, nasza karoseria uzyska równomierne rozprowadzenie wcześniej zastosowanych preparatów. Warto zainwestować tutaj w działanie maszyny oscylacyjnej, która działa szybciej, ale trzeba pamiętać, że może również narobić szkody.