Pozbądź się roztoczy – wypierz!

Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Zobacz jak działają, gdzie żyją i przede wszystkim, jak się ich pozbyć!

Gdzie występują?

W przypadku roztoczy domowych żyją one przede wszystkim w tekstyliach, które towarzyszą nam w życiu domowym. Można je znaleźć przede wszystkim w łóżku, czyli na pościeli i materacach. Są to miejsce, gdzie zostaje nasz naskórek, którym one się żywią. Występują również w kocach, poduszkach, dywanach i wykładzinach, czyli miejscach, które dużo trudniej nam wyczyścić, ponieważ nie możemy ich ciągle prać, jak pościeli.

Komu mogą zaszkodzić?

Roztocza są szkodliwe przede wszystkim w przypadku alergików. Mogą pogłębić objawy ich alergii, wywoływać ataki kaszlu, duszności, a nawet swędzenie u alergików. Pogarszają również stan chorych na astmę oskrzelową i zaleca się ich pozbycie się zwłaszcza, gdy posiadamy małe dzieci.

Jak można się ich pozbyć?

Roztocza giną w bardzo wysokiej lub bardzo niskiej temperaturze. Te pajęczaki giną po kilku godzinach w minusowej temperaturze oraz po kilku godzinach powyżej 25 stopni Celsjusza. Ważne jest więc bardzo regularne pranie pościeli w wysokiej temperaturze. Można również wystawać pościel na słońce, które zabije te podstępne roztocza lub wkładać na przykład poszewki do zamrażalnika. Jeśli chodzi o dywany, wykładziny i tapicerki mebli, to również należy je regularnie prać, najlepiej parą, dzięki czemu zabijemy i pozbędziemy się roztoczy.

Pranie

Nie zawsze możemy dane tekstylia wrzucić do pralki i po prostu wyprać, aby pozbyć się roztoczy. Gorzej jest w przypadku rzeczy, których nie pierzemy regularnie, takich jak dywany wykładziny, czy tapicerki mebli. Oczywiście możemy pozbyć się dywanów i wykładziny, aby ułatwić sobie czyszczenia, łatwiej jednak będzie poddać je profesjonalnemu praniu. Wystarczy poprosić o pomoc firmę, a ona zajmie się praniem dywanów, czy też wypierze tapicerkę naszych mebli. Dzięki parowemu czyszczeniu pozbędziemy się roztoczy, a dodatkowo nasze meble i dywany zyskają nowy wygląd i życie – warto zasięgnąć pomocy specjalistów, http://www.ecomack.pl/ może być rozwiązaniem, którego poszukujesz.

Pamiętajmy więc pozbywajmy się roztoczy regularnie, ponieważ mogą one wywoływać alergię i pogarszać stan zdrowia. Pierzmy często nasza pościel, wystawiajmy ją na słońce i zamrażajmy. Nie zapominajmy również o czyszczeniu materacy oraz poduszek. Roztocza lubią również żerować w dywanach, wykładzinach oraz na obiciach naszych mebli, pamiętajmy więc o regularnym praniu.