Porównanie cen za ocieplenie pianką w Dolnośląskim i 2 innych województwach

Ocieplanie pianką jest niewątpliwie popularnym i lubianym rozwiązaniem do ocieplania budynków. Liczne zalety tego materiału sprawiają, że wcześniejsze metody nie są już tak często wybierane, bo pianka sprawdza się wszędzie. Jeśli przygotowujesz się do ocieplania domu lub innego budynku i chcesz wiedzieć, na czym to polega oraz jakie są orientacyjne ceny tej usługi, zapraszamy do lektury – porównujemy koszty ocieplenia pianką w trzech województwach.

Ocieplanie pianką poliuretanową

Ocieplanie pianką PURWśród wszystkich metod ocieplania budynków to pianka poliuretanowa jest aktualnie najpopularniejsza. Dlaczego? Ponieważ posiada bardzo wiele zalet, dzięki którym materiał ten jest nieporównywalnie lepszy. Po pierwsze dlatego, że można nią ogrzewać bardzo precyzyjnie.

Jej piankowa forma pozwala na umieszczenie jej nawet w szczelinach, w które nie dałoby się zmieścić innych materiałów grzewczych. Nie ma zatem mowy o dostawaniu się chłodnego powietrza do środka po ogrzaniu pianką poliuretanową.

Kolejną jej zaletą jest trwałość. Pianka nie ulega zniszczeniu, dlatego raz ogrzany budynek czy pomieszczenie jest idealnie ciepłe przez długie lata. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba martwić się o odnawianie materiału izolacyjnego i wydawać na to kolejnych pieniędzy.

Przede wszystkim jednak pianka jest bardzo skuteczna. Niezależnie czy potrzebne jest ocieplenie całego budynku, czy docieplenie poddasza, przeciwdziała ona wilgoci, a tym samym niweluje ryzyko pojawienia się grzyba. Oprócz tego zatrzymuje ciepło dostarczane przez ogrzewanie i izoluje budynek przed zimnym powietrzem z zewnątrz.

Jeśli zastanawiasz się, czy docieplać poddasze pianką, warto to zrobić. Dlaczego? Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to właśnie przez poddasze ucieka znaczna ilość ciepła. Często jest to miejsce niezagospodarowane, w którym nikt nie przebywa i wydaje się, że nie ma ono wpływu na pozostałą część domu. Tymczasem jest zupełnie inaczej i wiele osób decyduje się na docieplenie poddasza. W wyniku tego widać na podstawie rachunków za ogrzewanie, że wystarczy go mniej, ponieważ ciepło nie ulatnia się tak szybko.

Ceny ocieplania pianką

Planując ocieplenie poddasza,  trzeba wziąć pod uwagę również koszty tego przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o cennik ocieplania, bardzo często jest on zależny od firmy, regionu i oczywiście od ocieplanej powierzchni poddasza. My powiemy o przykładowych cenach na terenie trzech różnych województw, aby oddać średni koszt ogrzewania pianką poliuretanową. Warto wiedzieć natomiast, że każda firma przed rozpoczęciem zlecenia robi konkretną wycenę, ponieważ wiele zależy właśnie od wielkości obszaru do ogrzewania, typu budynku czy innych, specyficznych czynników.Izolacja natryskowa

Proces ocieplania poddasza i budynków pianką znany jest pod nazwą izolacja natryskowa, ponieważ polega na natryskach pianki na danych powierzchniach. Koszty takiej izolacji obejmują zarówno cenę materiału, jak i robociznę. Jeśli chodzi o samą pracę, tu koszty są zależne od firmy. Jednak ceny samej pianki można mniej więcej określić.

Warto tutaj pamiętać o tym, że cena może być trochę inna w zależności od rodzaju pianki oraz jej grubości. Na przykład w województwie dolnośląskim za jeden m2 pianki o grubości 15 cm zapłacisz od około 45 zł do około 70 zł. Od czego to zależy? Od rodzaju pianki, jej gęstości i przeznaczenia. Materiał, który wystarcza do ogrzania dachu domu, może być nieodpowiedni do izolacji zbiornika wodnego.

W województwie mazowieckim ceny ogrzewania są podobne, chodzi tutaj o cenę od około 48 zł do 68 zł. Warto tutaj zwrócić uwagę, że czas wykonania danego ocieplenia i tym samym cena może być różna w zależności od tego, czy dany budynek jest nieco bardziej skomplikowany, posiada nietypowe elementy, które utrudniają sprawne ogrzewanie.

Warto przytoczyć jeszcze jeden przykład kosztów za ogrzanie jednego m2 pianką – w województwie podlaskim koszt takiej ilości materiału to średnio od 42 zł do 70 zł. Ceny różnią się zatem nieznacznie i trzeba pamiętać o tym, że każde zlecenie jest inne, dlatego dobre firmy przygotowują najpierw kosztorys, aby zaproponować każdemu klientowi cenę zgodną z jego oczekiwaniami. Nie ma natomiast wątpliwości, że koszty zwracają się stosunkowo szybko, biorąc pod uwagę efektywność pianki poliuretanowej.