Poradnik: jak montować blaty kuchenne w 3 krokach

Jak łączyć blaty ze sobą?

Łączenie blatów kuchennych, czy blatów laminowanych lub drewnianych, nazywa się podziałem w narożnikach. Aby zapewnić schludne złączenie blatów, wymagana będzie od Ciebie najtrudniejsza część instalacji w nowej kuchni. Paski do łączenia dostępne są dla wszystkich blatów, ale te mogą zbierać brud pod obręczą, a nawet znane są ze swego wypuklenia lub opadnięcia, gdy patelnie itp., sa przesuwane po powierzchni. Pełnowartościowe ścięcie, czyli cięcie pod kątem 45 stopni od rogu do rogu jest rzadko używane w większości kuchni czy nawet w większości pokoi, z racji swojego kształtu trudno je później czyścić. Wejdź na stronę http://www.blatyzkamienia.pl aby poznać więcej faktów o doborze kątów podczas cięcia.

Kamienny blat - na co zwrócić uwagę

Są „przyrządy” dostępne w dużych sklepach i u dostawców narzędzi do majsterkowania, które mogą być mocowane na każdej połowie blatu, umożliwia to poprowadzenie cięć w celu precyzyjnego połączenia. Są bardzo drogie w zakupie, ale są także dostępne do wynajęci, zaś nauka ich obsługi nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Krawędzie blatów muszą być wyrównane

Ścięte połączenie jest możliwe w najprostszej postaci. Jest to powszechnie nazywane ścięciem kamieniarza, ponieważ pochodzi z kamienia murarzy do rzeźby, gdy szukasz sposobu, aby uniknąć marnowania dużej ilości marmuru z przegubem uciosowym to jest to najlepsze wyjście. Cięcie to wciąż wymaga precyzji i nie powinno być wykonywane w pośpiechu. Zaznacz oba blaty na samej górze rolki i zmierz kąt, pamiętaj o precyzyjności. Nie zakładaj, że istniejąca krawędź prawego blatu jest kwadratowa. Użyj zestawu dla cieśli aby wyciąć tą krawędź. Zmierz dokładnie wymiary, które trzeba będzie zastosować w kuchni i odetnij nadmiar aby wyłączyć niepotrzebne elementy przed rozpoczęciem pracy. Upewnij się, że cięcie jest kwadratowe.

Potrzebna jest w tym momencie dobra, ostra piła z zębami, najlepsze wyniki osiąga się, trzymając piłę pod ostrym kątem. Wytnij elementy z blatu w kierunku centrum i umieść piłę bardzo ostrożnie przy pierwotnym elemencie początkowym. Nie radzimy używać piły wyrzynarki do tej operacji. Krawędź tego połączenia może być strugana z bardzo ostrą płaszczyzną, aby usunąć małe wyszczerbienia lub bardzo drobnym papierem ściernym aby dokładnie wypłaszczyć niedoskonałości, w każdym w tych procesów należy zachować szczególną ostrożność oraz zawsze dbać o precyzję.

Jak połączyć blaty bez ryzyka uszkodzeń?

Kontakt z klejem nie jest zalecany z blatem, o wiele korzystniejsza dla powodzenia wymiany blatu będzie silikonowa masa uszczelniająca, należy pamiętać, aby wytrzeć jej nadmiar wilgotną szmatką. Blaty mogą być połączone ze sobą za pomocą prefabrykowanych wsporników w kształcie litery T, dostępne powinny być w większości marketów budowlanych. Umieść szczytem T pierwszy spód jednego z wierzchołków, a następnie nałóż klej do stawu i wsuń drugi szczyt na to miejsce. Wreszcie zabezpiecz „nogę” z uchwytem T. Otwory pilotażowe są zalecane do tych mocowań.