Oświetlenie LED, a sprawa przemysłowa

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy fabryka każdego dnia wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów stałych, które są nie do uniknięcia. Zużycie prądu czy wody jest niezbędne do przeprowadzenia podstawowych procesów produkcyjnych dlatego zastosowanie jak najlepszego sposobu na oszczędność jest kluczowa by zagwarantować przewagę konkurencyjną swojej firmy na rynku. Wykorzystanie oświetlenia LED umożliwia zmniejszenie kosztów, co w znacznym stopniu przełoży się na wynik finansowy. Dlaczego wykorzystanie oświetlenia LED jest ekonomicznym rozwiązaniem?

Zalety zastosowania oświetlenia LED w przemyśle.

Największą zaletą wykorzystania oświetlenia LED na halach produkcyjnych czy w fabrykach jest fakt, że umożliwiają one mniejsze zużycie energii, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów. Technologia LED pozwala zaoszczędzić od 50 do 70% energii, która zużywana byłaby przy wykorzystaniu tradycyjnego oświetlenia. Ponadto lampy LED cechują się czterokrotnie dłuższym czasem pracy, co umożliwia ograniczenie konieczności częstego serwisowania lamp. Oświetlenie LED gwarantuje również lepsze warunki pracy, które pozytywnie wpływają na efektywność pracowników. Lampy LED wytwarzają światło ciągłe, które w odróżnieniu od światła pochodzącego np. z popularnych jarzeniówek nie wywołuje efektu stroboskopowego. Efekt ten występuje w sytuacji gdy obiekt, w przypadku zakładów produkcyjnych np. cześć maszyny, jest oświetlany światłem pulsującym. Można wówczas zaobserwować złudzenie zwolnienia obrotu maszyny, jej zatrzymanie czy zmianę kierunku. Sytuacja ta jest niezwykle niebezpieczna zwłaszcza w przypadku bezpośredniego kontaktu pracowników z obiektem. Oświetlenie LED wyklucza możliwość występowania takiego efektu, co zwiększa bezpieczeństwo osób pracujących na danym terenie. Wszystkie lampy LED dostępne w sprzedaży są skonstruowane i produkowane zgodnie międzynarodowymi normami bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą wykorzystania oświetlenia LED jest fakt, że ich używanie nie zagraża środowisku. Mniejsze zużycie energii przekłada się na niższą emisję gazów cieplarnianych, a dłuższy czas działania umożliwia rzadsze wymiany żarówek i minimalizację ilości odpadów. Lampy LED spełniają przepisy dotyczące ochrony środowiska, dlatego wykorzystując je na większą skalę znacząco oszczędzamy otaczającą nas naturę.

światła na statku transportowym

Jakie lampy LED mogą być wykorzystane w przemyśle?

Lampy LED mogą być wykorzystane zarówno na całym terenie fabryki lub tylko w określonych miejscach, w zależności od danych potrzeb. Dostępne są różnego rodzaju lampy, co gwarantuje, że każdy zainteresowany zakupem będzie w stanie wybrać coś odpowiedniego dla jego potrzeb. Istnieje możliwość zakupu zarówno popularnych lamp natykowych występujących w różnych wielkościach, które można zamieścić bezpośrednio na ścianie lub możemy wybrać lampy o montażu zawieszanym. Niezależnie od modelu jaki zostanie zakupiony lampy LED cechują się odpornością na wodę oraz trwałością na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne. Lampy LED posiadają możliwość szybkiego i łatwego doprowadzenia zasilania, co ułatwia ich zamontowanie. Ich wnętrze jest uporządkowane, a okablowanie przelotowe dodatkowo zapewnia przejrzystość. Wybranie oświetlenia LED jest najlepszym wyborem zarówno w większych fabrykach czy zakładach przemysłowych jak i w mniejszych obiektach. W każdym przytoczonym przypadku mocne i zarazem nieoślepiające oświetlenie znacząco przyczynie się do zwiększenia komfortu pracowników. Oświetlenie tego typu świetnie sprawdzi się zarówno gdy lampy będą znajdowały się na daleko znajdującym się suficie w przypadku wysokich pomieszczeń, jak i w sytuacji gdy odległość ta nie będzie tak znacząca- światło zawsze będzie w odpowiednim stopniu dochodziło do miejsc pracy. Duży wybór lamp zagwarantuje możliwość odpowiedniego dobrania oświetlenia nawet w przypadku niestandardowych rozmiarowo hali produkcyjnych.