Organizacja wesela a wynajem Sali

Kiedy planujemy wesele szukamy czegoś więcej niż odpowiedniej wielkości sali. Potrzebujemy odpowiedniej atmosfery, pięknego otoczenia i doskonałego cateringu. Jak znaleźć idealne miejsce? I o czym powinniśmy pamiętać, nawet jeżeli w pierwszej chwili nie przychodzi nam to do głowy?

Organizując wesele zastanów się nad lokalizacją

Chcemy mieć z wesela piękne zdjęcia, które będą dla nas pamiątką na całe życie. Znalezienie właściwego miejsca to krok we właściwym kierunku. Zastanów się jaką lokalizację preferujesz. W centrum miasta, blisko natury czy nad wodą? Zależy Ci na tym, by obok był park, gdzie goście będą mogli się przejść? A może bardziej istotna będzie dostępność pokoi, w których będziecie mogli odpocząć? Wynajmując salę musimy wziąć pod uwagę wszystkie te aspekty. Jeżeli będziemy mieli wielu gości z daleka, lub rodziców z małymi dziećmi, które będą chcieli w pewnym momencie położyć, najlepszą opcją dla nas będzie sala w hotelu. Dzięki temu wszyscy będą mogli wynająć sobie pokoje na miejscu.

Wybór miejsca na wesele to jedna z najważniejszych decyzji podczas organizacji każdego wesela.

Duża czy mała sala na wesele?

Istnieje wiele rozmiarów i układów sal, które możemy wynająć. Musimy zastanowić się czy szukamy małej sali na kameralną uroczystość, czy wielkiej na duże przyjęcie. Zawsze wielkość sali powinniśmy dobrać do ilości gości. Jeżeli sala będzie zbyt duża goście będą mieli wrażenie, że jest pusto. Z drugiej strony zbyt mała uniemożliwi tańce i swobodne przemieszczanie się gości, szybko też zrobi się na niej duszno.

Wynajmij salę i pozbądź się problemów organizacyjnych

Idealne wesele to nie tylko sala, ale również jej przystrojenie, kwiaty, jedzenie i oprawa muzyczna. Tematów związanych z weselem jest wiele. Organizacja imprezy może być pracą pełnoetatową. Musimy wybrać zaproszenia, nasz stój, fotografa, kamerzystę, i atrakcje takie jak barman, wiejski stół czy foto budka. Do tego w tym czasie musimy przygotować się do ślubu, załatwić formalności oraz odwiedzić gości i ich zaprosić. Jest to bardzo intensywny czas dla młodej pary. Wybierając salę weselną możemy zdecydować się na wybór miejsca, które odciąży nas i załatwi wiele kwestii organizacyjnych. Często, zwłaszcza hotele, oferują kompleksową obsługę. Zajmują się cateringiem, oferują przystrojenie sali, mogą zająć się kwiatami i zaproponować nam zespół, który zapewni nam zabawę do rana. To ogromna wygoda. Najlepiej zdecydować się na miejsce, które oferuje pomoc, a jednocześnie umożliwia nam planowanie wszystkich elementów, na których nam zależy. W końcu to nasz dzień i musi być to perfekcyjny.

Coraz popularniejsze są wesela urządzane w rustykalnym stylu.

Na co zwrócić uwagę wynajmując salę na wesele?

Kiedy wiemy już czego szukamy możemy wybrać idealnie dopasowane do naszych potrzeb miejsce. Jednak jest coś jeszcze, na co powinniśmy zwrócić uwagę – wybierzmy zaufaną firmę. Nie chcemy przyjechać dzień przed weselem i odkryć, że gdzieś są pozrywane zasłony, toalety są brudne, a kwiaty mają inny kolor niż zamówiony. Obsługa sali to nasz partner, na którym musimy polegać. Jeżeli chcemy, by wszystko było idealnie zorganizowane zdecydujmy się na salę, którą polecają inne pary młode, czyli byli klienci. Sprawdźmy stronę internetową danego miejsca – jeżeli znajdziemy tam rekomendacje osób, które miały tam wesele to na pewno możemy liczyć na to, że to dobre miejsce. Warto również zapytać naszych znajomych o ich doświadczenia i rekomendacje.

 

Jeżeli zdecydujemy się na ślub w hotelu to weźmy pod uwagę jego jakość. Obiekt, który oferuje wysokiej jakości usługi hotelowe, taki sam standard zaproponuje nam obsługując nas na weselu. W Polsce wyznacznikiem klasy hotelowej są gwiazdki – im jest ich więcej, tym lepiej. Wysoki standard zaproponuje nam miejsce, które może się pochwalić trzema gwiazdkami. Wybierając obiekt na weselę weźmy pod uwagę wielkość sali, jej otoczenie i nasze potrzeby. Decydujmy się zawsze na miejsca, na których będziemy mogli liczyć na najwyższy standard obsługi. Jeżeli wynajmiemy salę w hotelu możemy liczyć na dodatkowe usługi, takie jak wynajem apartamentu dla nowożeńców czy pokoi dla rodziców.


Pod adresem http://www.hoteljasek.com.pl/wesela znajdziemy naszą propozycję hotelowej sali weselnej.