Oferta zakładów pogrzebowych

Obecnie, zakłady pogrzebowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Korzystanie z ofert zakładów, ma miejsce w przypadku śmierci bliskiej osoby. Oferty zatem dopasowywane są do każdej sytuacji. Wiadomym jest fakt, iż nie każdy z nas jest w stanie racjonalnie myśleć po otrzymaniu przykrej wiadomości, jaką jest śmierć bliskiego.

Często więc, pracownicy zakładów pogrzebowych biorą całkowicie na siebie wszystkie czynności związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych. Śmierć przychodzi nagle, nawet jeśli nasz krewny przez dłuższy czas dość poważnie chorował.

Dużą pomocą zapewniają nam pracownicy z zakładu pogrzebowego. Organizacja całej uroczystości i wszystkich jej aspektów, to podstawowa usługa, jaką oferuje każdy zakład.

Do podstawowych czynności, jakie wykonują pracownicy zakładu, wchodzą:

  • Odebranie ciała ze szpitala, z miejsca śmierci,
  • Przewiezienie zmarłego do chłodni w zakładzie pogrzebowym,
  • Umycie ciała, pomalowanie, ubranie i ogólne przygotowanie do pogrzebu,
  • Szycie ciała lub wykonywanie specjalistycznego makijażu,
  • Dodatkowe usługi, np. farbowanie włosów, malowanie paznokci,
  • Przewiezienie ciała w trumnie na cmentarz.

Oferta zakładu pogrzebowego może również obejmować zajęcie się wszystkimi formalnościami. Dokumenty, jakie towarzyszą organizacji pogrzebu, są zadaniem rodziny zmarłego. Można jednak ten obowiązek przekazać pracownikom z zakładu pogrzebowego.

Do zbioru dokumentów należą: akt zgonu, dokumenty do ZUSu, do zakładu pracy zmarłego itp. Należy również zająć się nekrologami. Najczęściej, to rodzina rozwiesza nekrologi w punktach miasta. Nie każda sytuacja jednak pozwala zająć się rodzinie wszystkim, więc i ten obowiązek, pracownicy zakładu biorą na siebie.

Dom pogrzebowy - Memento Mori Warszawa

Warto również dodać, iż zakład pogrzebowy najczęściej zapewnia nam trumnę i często ubrania lub dodatki (Biblię, różaniec), które umieszcza się w trumnie.
Do zadań zakładu pogrzebowego wchodzą również organizacja i zamówienie Mszy Świętej, ustalenie daty i godziny pochówku.

Wykupienie miejsca na cmentarzu, zorganizowanie stypy czy autokaru dla rodziny uczestniczącej w pogrzebie to również zadania jakie wykonują pracownicy zakładu pogrzebowego. Często również ich zadaniem jest określenie pochówku (kremacja lub tradycyjny pochówek).

Oferta zakładu pogrzebowego kierowana jest dla każdego. Usługi, jakie wykonują pracownicy, należą do podstawowych w każdym zakładzie. Warto wspomnieć, że każda firma może zapewnić nam dodatkowe usługi. Wyboru należy dokonać kierując się wieloma kryteriami.

Dużym atutem korzystania z usług zakładu pogrzebowego, jest to, iż pracownicy biorą na swoje barki praktycznie całą organizację pogrzebu. Osoby, które niedawno straciły męża, brata, mamę lub inną bliską osobę, nie są w stanie podjąć racjonalnej decyzji. Zakłady pogrzebowe oferują więc korzystne warunki, które pozwalają rodzinie zmarłego odpocząć i zająć się sobą.