Oferta studio architektury – dla kogo?

Studia architektury zajmują się aranżacją budynków. Oczywiście ich oferta jest zróżnicowana — jednak większość takich firm posiada w swojej ofercie propozycje dostosowane do potrzeb każdego klienta. 

Projekty — studio architektury

Zastanówmy się, do kogo może zostać skierowana oferta studia architektury. Profesjonalne studia architektury posiadają wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią przygotować ofertę zarówno dla prywatnego klienta, jak i dużego inwestora. Dlatego w ofercie studia architektury znajdziemy zarówno projekty budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Dodatkowo odnajdziemy też propozycje komercyjne, przemysłowe oraz użyteczności publicznej. Studio architektury po otrzymaniu zapytania o projekt — stworzy analizę możliwości zagospodarowania przestrzennego danego terenu oraz przygotuje koncepcyjne projekty — także w formie wizualnej.

budynek

W jakim celu nawiązuje się współpracę ze studiem architektury?

Istnieje możliwość nawiązania współpracy z przedsiębiorcami, ale też osobami prywatnymi. Założeniem studia architektury jest stworzenie budynku, który będzie funkcjonalny i estetyczny. Bardzo często na danym terenie, na którym chcemy się wybudować — panują określone zasady związane z planami zagospodarowania przestrzennego.

Wówczas, aby uzyskać zgodę na budowę niezbędne jest przedstawienie projektu i objaśnienie, dlaczego właśnie taki będzie najwłaściwszym do wykonania w tym miejscu. Tak więc przede wszystkim przedsiębiorstwa planujące budowę swojej siedziby lub lokali pod wynajem — sięgają po pomoc studia architektury. Jednak nie jest to jedyny klient.

Prywatne zlecenia na projekty

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z oferty studia architektury. Jest to powodowane doświadczeniem architektów, którzy projektując dom nie biorą pod uwagę jedynie funkcji estetycznej, ale też użytkową. Dzięki zmyślnemu rozplanowaniu przestrzeni — można uzyskać efekt budynku, który staje się ekonomiczny. Sam akumuluje energię i odpowiednio rozprowadza ją po domu. W ten sposób dom może być nie tylko ładny, ale też funkcjonalny — pod kątem po prostu codziennych czynności, ale też rozprowadzania się ciepła i jego utrzymania, a nawet gry światła dziennego.

Do architekta możemy zwrócić się również w celu przerobienia już postawionego domu. Wykwalifikowany zespół działający w studiu projektowym pozwoli przygotować projekt o charakterze interdyscyplinarnym. Tym samym uzyskując pełną synergię poszczególnych podzespołów domu.

budynek

Jak wygląda proces projektowania?

Do studia architektonicznego może zgłosić się każdy — w pierwszej kolejności pozyskamy bezpłatną konsultację, bez dodatkowych zobowiązań, która zarysuje nam możliwości, które biura architektoniczne jest nam w stanie zaoferować.

Następnie w zależności od charakteru projektu — studio dokona pomiarów budynku lub działki, na której powstać ma budynek. W kolejnym etapie uzyskamy projekt koncepcyjny, który posiada kilka wariantów układu funkcjonalnego pomieszczeń, włącznie z takimi kwestiami, jak ogrzewanie czy oświetlenie.

Następnie, po wybraniu odpowiedniego wariantu otrzymamy realistyczne wizualizacje pomieszczeń wraz z propozycjami wykończenia wnętrz i meblami. Po zaakceptowaniu projektów — studio architektoniczne sporządzi wykonawczy projekt, który zawiera komplet rysunków technicznych dla wykonawców wraz z zestawieniem materiałów, uwzględniając elementy wyposażenia, a nawet adresy dostawców.

Niektóre studia architektoniczne proponują również koordynację projektów budowlanych dla budynków: mieszkalnych jedno a także wielorodzinnych, komercyjnych, produkcyjnych i przemysłowych oraz użytkowych — takich jak szkoły i przedszkola.

projekt

Czy zawsze projekt powstaje od nowa?

Studia architektoniczne bardzo często wykonując projekt o określonych funkcjach —wykorzystują już wcześniej przygotowane pomysły. Oczywiście wszystko zależne jest od potrzeb danego klienta, jednak warto zapoznać się z już przygotowanymi koncepcjami. Możliwe, że usprawni to pracę studia. Do studia architektury możemy zgłosić się także z wcześniej zakupionym projektem. Architekci dostosują go do naszych potrzeb.

Studia architektury zajmują się projektowaniem i przygotowywaniem ofert zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i instytucji i firm. Każdy projekt cechuje indywidualność. Warto skierować swoją prośbę ofertową do biura, by to sporządziło dla nas projekt stanowiący propozycję. Wybrane opcje możemy dowolnie modyfikować, dopasowując je do naszych wymagań.

Tak więc studia architektury to elastyczne firmy, które konstruują swoją ofertę w taki sposób, aby spełniać wymagania szerokiej gamy klientów — zaczynając od osób oczekujących pojedynczego projektu domu jednorodzinnego, przez projekty osiedli po budynki użyteczności publicznej. Oferta zmienia się w zależności potrzeb klienta.

Bogatą ofertę i wiele możliwości proponuje Państwu profesjonalne Studio Architektury Ignarte.