Od czego zależy cena garażu blaszanego?

W dzisiejszych czasach każdy kto posiada kawałek własnej ziemi pragnie ją zagospodarować tak aby była wykorzystywana jak najlepiej. Wiele osób decyduje się na budowę wiat bądź garaży np. blaszanych na własnych posesjach aby przechowywać w nich np. samochody lub aktualnie nieużywane rzeczy osobiste.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu konstrukcje nie wymagają pozwolenia budowlanego jeżeli spełnione zostaną podstawowe zasady z tym związane.

Garaże blaszane – podstawowe informacje

Istotnym faktem, który przemawia za wybudowaniem tego typu obiektu jest fakt, iż nie potrzebuje on pozwolenia na budowę jeżeli jego powierzchnia nie przekracza 35m2. Oznacza to, że koszty budowy ograniczane są niemalże do minimum. Każdy garaż blaszany musi posiadać odpowiednio przygotowane podłoże np. betonowe, które utrzyma całą późniejszą konstrukcję. W kolejnych etapach montowane są stalowe wsporniki, na których mocowane są końcowe elementy, czyli ściany blaszane. Ciekawostką jest fakt, że obecnie, dzięki rozwojowi najnowszych technologii istnieje możliwość adaptacji okien w garażach blaszanych oraz drzwi wejściowych czy nawet ogrzewania. Obecnie stosuje się także rozwiązania oparte na akumulatorach, które pozwalają na stały dostęp do energii elektrycznej. Można także zastosować ocieplenie styropianowe, przez co użytkowanie blaszaka w miesiącach zimowych może być równie komfortowe jak w lecie.

Cena garażu blaszanego – od czego zależy?

narzędziaJeśli chodzi o cenę konstrukcji blaszanej to jest ona zależna przede wszystkim od firmy wykonującej usługę oraz lokalizacji. Drugą składową, która wpływa na wielkość kosztów przedsięwzięcia są materiały, które zostaną wykorzystane do budowy zarówno fundamentu, konstrukcji jak i samej blachy umieszczonej na zewnątrz. Należy pamiętać, że im mocniejszy materiał oraz im więcej innowacji takich jak np. ocieplenie, tym większa będzie cena budowy. Plusem jest fakt, że budowa bez pozwolenia jest nieco tańsza, aniżeli w przypadku przymusu jego posiadania. Na cenę garażu ma też wpływ przede wszystkim jego wymiar, rodzaj materiału dachowego oraz blachy. Im bardziej spersonalizowany i odbiegający od norm projekt tym wyższa cena, ponieważ wymaga większego zaangażowania ze strony pracowników firmy produkcyjnej. Dobrą praktyką jest wystosowanie kilku próśb o wycenę do różnych firm, ponieważ mogą występować znaczne rozbieżności cenowe.

Czym się kierować podczas wyboru garażu z blachy?

Należy wziąć przede wszystkim uwagę fakt, do czego takowy garaż będzie potrzebny. Jeżeli będzie on użytkowany tylko i wyłącznie do przechowywania samochodów to nie warto inwestować w droższe konstrukcje, które są ocieplane lub mają dostęp do prądu. Jeżeli jednak garaż ma służyć jako tak zwana komórka lokatorska to warto pomyśleć nad nieco droższymi rozwiązaniami, które zapewnią komfortowe użytkowanie przez wiele lat. Warto wiedzieć, że im lepsze jakościowo materiały, a co za tym idzie droższe tym dłuższa trwałość całej konstrukcji bez potrzeby remontu. Dokonując wyboru firmy montażowej należy kierować się przede wszystkim renomą przedsiębiorstwa oraz ogólną opinią wśród byłych klientów. Jeżeli zakład działa już od wielu lat na rynku oraz posiada doświadczenie w branży – można bez wahania zlecić wybudowanie garażu blaszanego. Mnogość zalet tego typu rozwiązania przemawia za takim wyborem. Dzięki łatwości budowy tych konstrukcji można stwierdzić, że garaże z blachy są  całkowicie mobilne i mogą być budowane niemalże na każdej powierzchni, gdzie będą wylane fundamenty. Warto także pamiętać, że najlepszym podłożem dla blaszaków jest beton, który cechuje się dużą trwałością przez wiele lat.