Nowoczesne, wielofunkcyjne szafki przyłóżkowe

Szafki przyłóżkowe to nieodłączny element szpitalnych łóżek podnoszący komfort pacjenta i funkcjonalność sali placówek medycznych. Uniwersalny profil mebla, pozwala na zestawienie go z dowolnym łóżkiem i wygodną eksploatację zarówno przez pacjenta, jak i personel. Co wyróżnia szafki przyłóżkowe?

Funkcjonalność szafek przyłóżkowych

Linie szafek przyłóżkowych powstały z myślą o podniesieniu komfortu pacjentów. Rozmiar mebla pozwala na dostawienie go do każdego łóżka bez względu na wysokość. W ofercie wielu cenionych producentów znajdują się szafki dostępne w wersji podstawowej, jak i te z dodatkowo rozkładanym blatem. Podstawową funkcją szafek przyłóżkowych jest pomoc w utrzymaniu porządku. To niezbędny mebel, każdej sali medycznej, z którego mogą korzystać zarówno pacjenci przechowujący w nim swoje rzeczy, lub też obsługa szpitalna, dla której szafka będzie podręcznym schowkiem na artykuły medyczne.

Szafki tego typu łączą w sobie praktyczność i mobilność. Dzięki zamontowanym dodatkowym antystatycznym kołom, są łatwe do przemieszczania. Dowolne ustawienie mebla sprzyja ich funkcjonalności. Szafki to estetyczne i minimalistyczne meble doskonale wpisujące się w stylistykę każdego pomieszczenia. Duża pojemność szafek pozwala na przechowywanie w nich wielu potrzebnych rzeczy.

Szafka z regulowanym blatem

Szafka przyłóżkowa to też mebel z wysuwanym, regulowany blatem. Ten rodzaj rozwiązania doskonale sprawdza się zarówno podczas rutynowych czynności, jak jedzenie, czytanie książek, korzystanie z urządzeń elektronicznych, ale bywa też pomocny dla personelu szpitala. Mechanizm podnoszenia jest prosty w obsłudze i z łatwością poradzi sobie z nim każdy pacjent. Konstrukcję wyróżnia precyzyjna jakość wykonania i stabilność. Mebel taki nie ugina się pod ciężarem sprzętu np. laptopa, czy talerzy w porze jedzenia.

Dodatkowym plusem szpitalnej szafki przyłóżkowej jest możliwość regulacji wysokości blatu za pomocą sprężyny gazowej. Ponadto pacjent ma sposobność indywidualnego ustawienia kąta nachylenia blatu. Jakość szafki najczęściej potwierdza znak CE. Projektując szafkę przyłóżkową producenci biorą pod uwagę potrzeby pacjenta. Wychodząc naprzeciw wygodzie i jak najlepszego komfortu, szafki często są podzielone na strefy; otwarte, zamknięte i dodatkową przeznaczoną na przechowywanie obuwia.

Szafka przyłóżkowa LoKa Plus
Przykładowy model szafki przyłóżkowej z kolekcji LoKa Plus.

Bezpieczeństwo szafek przyłóżkowych

Szafki przyłóżkowe jako mebel przeznaczony do użytku na salach szpitalnych powinny spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Surowe normy dotyczące wymagań dla wyrobów medycznych zostały ujęte w Ustawie o Wyrobach Medycznych z 20 maja 2010 roku. Oferowane szafki przyłóżkowe to dziś gwarancja najwyższej jakości i solidności.

  • Meble zostały wykonane z materiałów odpornych na dezynfekcję.
  • Szafki umożliwiają szybkie czyszczenie.
  • Boki mebla zabezpieczono tworzywem ABS, odpornym na zniszczenie i mechaniczne uszkodzenia.
  • Blat został wykonany z płyty HPL, która nie gnie się i gwarantuje stabilność.
  • Koła posiadają blokady, uniemożliwiające samoistne przemieszczenie się szafki lub jej niestabilność podczas korzystania.
  • Wyciągana szuflada ułatwia czyszczenie i dezynfekcję.
  • Stalowy szkielet szafki został zabezpieczony przed korozją.
  • Farba, którą pokryto mebel wykazuje wysoką odporność na silne środki czyszczące i dezynfekujące.

Wybierając szafkę przyłóżkową z oferty U.B.M. KOTASIŃSKA stawiają Państwo na najwyższą jakość, komfort i żywotność. Meble zostały wykonane z uwzględnieniem wszelkich wytycznych sanitarnych dotyczących czystości wyrobów medycznych. Są proste w czyszczeniu i pielęgnacji. Podnoszą komfort pacjentów, którzy zmuszeni są pozostać w łóżku. Dzięki licznym regulacjom i udogodnieniom wspomagają normalne funkcjonowanie. Szafki przyłóżkowe LoKa i LoKa Plus to stabilne i bezpieczne meble, z intuicyjnym systemem regulacji, z którym z łatwością poradzi sobie każdy z pacjentów.