Norwegia krajem najlepszej służby zdrowia?

Według oficjalnych statystyk, Norwegia przoduje, jeśli chodzi o jakość i poziom usług służby zdrowia. W Norwegii bowiem szpitale wyposażone są w najbardziej nowoczesne i we wszystkie przydatne sprzęty. Dopasowywane są one do konkretnego typu szpitala oraz do oddziałów. W Norwegii panują ściśle przestrzegane zasady – dodatkowo można wspomnieć, że każdy Norweg przeznacza na szpital dość wysoką kwotę pieniężną.Wniosek ten można po prostu wyliczyć z każdego świadczenia zdrowotnego, jakie opłacane jest przez pacjentów. Dzięki temu właściciele szpitali oraz narodowa służba zdrowia może zaopatrzyć każdy szpital w odpowiedni sprzęt. Lekarze norwescy dużo zarabiają, mogą liczyć na bezpłatne szkolenia, lub w przypadku obcokrajowców, naukę języka. Tak więc, szpitale norweskie są zaliczane do jednych z najlepszych na całym świecie. Wpływa to bardzo na lekarzy, których sytuacja nie prezentuje się w ten sposób. Dlatego tak często polscy lekarze otrzymują propozycje pracy za naprawdę wysokie wynagrodzenie w norweskim szpitalu. Częściej jednak sami lekarze poszukują satysfakcjonujących ofert, dzięki którym mogliby podnieść poziom swojego życia.

Co zrobić, by dostać się do szpitala norweskiego jako lekarz?

Każdy lekarz, który chce rozpocząć nową drogę kariery, musi posiadać satysfakcjonujące umiejętności i dość długie doświadczenie w zawodzie lekarza. Osoba, która może zostać przyjęta na stanowisko lekarza w Norwegii, musi charakteryzować się niezwykłymi umiejętnościami i wiedzą. Często jednak poszukiwani są lekarze, którzy niedawno skończyli studia. mile widziani są również lekarze rezydenci. Norweska służba zdrowia musi utrzymywać swój wysoki poziom i zatrudniać osoby, dzięki którym szpital będzie prosperował o wiele lepiej. Pomimo największej liczby pracowników na całym świecie, którzy zatrudnieni są w sektorze medycznym, wciąż zdarza się, że lekarzy brakuje.

Dlatego norwescy właściciele szpitali decydują się na nawiązywanie kontaktów ze szpitalami w Polsce. Często jednak agencja pośrednicząca ma za zadanie zdobywać zgłoszenia i CV lekarzy pracujących w Polsce. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie wielu chętnych na dane stanowisko. Aby móc aplikować na takie stanowisko, musimy spełniać większość wymagań. Wymagania jednak zależą od tego, czy jesteśmy lekarzami rezydentami, specjalistami lub dopiero ukończyliśmy medycynę.

lekarze
Szukasz pracy w Norwegii? Możesz zmienić swoje życie, dzięki ofercie firmy Paragona. Złóż aplikację na jedno ze stanowisk w Norweskich placówkach służby zdrowia http://www.paragona.com/pl/strona-glowna

Proces rekrutacyjny

Proces rekrutacyjny jest dość skomplikowany i długi. Jednak istnieją pewne, wyraźne wytyczne, według których możemy się dowiedzieć czy mamy wystarczające kwalifikacje, by podjąć się pracy lekarza w Norwegii. Na samym początku, zainteresowani wypełniają formularze i wysyłają zgłoszenia do agencji. Pośrednicy kontaktują się z wybranymi kandydatami, by następnie omówić dalszy proces rekrutacji i jego zasady. Rekrutacja trwa długo zwłaszcza przez naukę języka, który nie należy do najprostszych.

Pośrednicy mają za zadanie przygotować każdego kandydata do warunków panujących w Norwegii oraz do obyczajów Norwegów. Jest to bardzo istotne wbrew pozorom – dzięki odpowiedniej wiedzy znacznie łatwiej będzie zasymilować się z całym gronem lekarzy pracujących w danym szpitalu. Osoby zajmujące się procesem rekrutacji muszą stale pełnić nadzór nad lekarzami, którzy już rozpoczęli pracę w norweskich szpitalach. Rekrutacja zapewnia zdobycie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Terminy otrzymywania niezbędnych informacji są różne, natomiast wszelkie spotkania mające na celu obeznanie się z warunkami, jakie panują w norweskich szpitalach, odbywają się regularnie tak jak lekcje języka.

Powody, dla których lekarze decydują się podjąć pracę w Norwegii

To co przemawia do lekarzy polskich, aby rozpocząć karierę w Norwegii, to przede wszystkim godziwe warunki pracy oraz wysokie zarobki. Praca lekarza w Norwegii jest bardzo opłacalna, stąd tylu chętnych na stanowisko lekarza. Szpitale norweskie zapewniają pełne wyposażenie, a agencje pośrednictwa pracy zakwaterowanie. Wiele osób decyduje się na wysłanie zgłoszenia właśnie do agencji, ponieważ w te sposób możemy uzyskać godne stanowisko oraz miejsce zamieszkania. Wiele jest plusów takiej współpracy.

Często owocne wyniki współpracy lekarzy polskich z norweskimi, decydują o dalszym miejscu pobycia lekarzy polskich. Możliwość rozwoju, nauka języka, szkolenia oraz poznawanie nowej kultury i obyczajów Norwegii jest również ciekawym, życiowym doświadczeniem.