Największe zalety soli fizjologicznej w czasach pandemii

Pandemia sprawia, że dostęp do lekarzy stał się trudniejszy, niż zazwyczaj. Cierpi na tym wiele osób, nie tylko tych zmagających się z koronawirusem, lecz także mnóstwo innych ludzi, cierpiących na inne dolegliwości.

Są jednak proste sposoby na to, by w przypadku drobniejszych kłopotów ze zdrowiem, choćby takich jak niewielkie przeziębienie, poradzić sobie samodzielnie, bez wizyty u lekarza. Jednym z takich sposobów jest zastosowanie soli fizjologicznej. Czym jest i jak ją stosować?

Czym jest sól fizjologiczna?

Sól fizjologiczna jest niczym innym, jak po prostu roztworem wodnym soli. Najczęściej spotykane stężenie wynosi 0,9%. Przykładowe zastosowania obejmują wykorzystanie soli fizjologicznej w kroplówkach nawadniających, kroplach nawilżających do oczu, oraz do stosowania w specjalnych nebulizatorach, które można z powodzeniem stosować we własnym domu. Sól fizjologiczna doskonale oczyszcza drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny, pozwalając tym samym na szybsze pozbycie się uporczywego kaszlu i kataru, oraz przyspieszając ogólny powrót do zdrowia.

Zakupienie soli fizjologicznej nie wymaga recepty i nie powoduje ona skutków ubocznych, dlatego też jej działanie jest tak nieocenione w czasach pandemii, kiedy to z mniejszymi dolegliwościami musimy często radzić sobie sami.

Nebulizacja – czym jest i dlaczego warto ją stosować?

Nebulizacja jest zabiegiem polegającym na podawaniu pacjentom leku w formie mgiełki lub aerozolu, dzięki czemu można zmniejszyć ilość podawanego leku, bez osłabienia jego skuteczności. Co więcej, podanie leku przez nebulizator może wręcz sprawić, że będzie on o wiele skuteczniejszy, niż w przypadku zastosowania go w sposób tradycyjny. Nebulizację można stosować z powodzeniem samodzielnie, bez pomocy lekarza. Regularne przeprowadzanie nebulizacji z zastosowaniem soli fizjologicznej w czasie przeziębienia umożliwia szybszy powrót do zdrowia.

Sól fizjologiczna – dlaczego jest tak ważna podczas pandemii?

Dostęp do lekarzy jest obecnie mocno utrudniony, dlatego też warto szukać metod leczenia alternatywnego, jeśli tylko takie może okazać się wystarczające. Co więcej, oprócz zwykłego przeziębienia, wiele osób przechodzi dość łagodnie również koronawirusa, co oznacza, że mogą one z powodzeniem zostać w domu i leczyć się także za pomocą nebulizacji. Stosowanie w leczeniu soli fizjologicznej może pomóc zmniejszyć częstotliwość wizyt u lekarza, a tym samym osłabić ryzyko roznoszenia niebezpiecznych dla zdrowia wirusów. Dlatego też, jeśli Twoja choroba nie wymaga natychmiastowego kontaktu ze specjalistą i możesz poradzić sobie z nią w domowym zaciszu, wypróbuj stosowanie soli fizjologicznej. 

Czy nebulizacja jest dobra dla wszystkich?

Omawiając aspekty korzystania z nebulizacji we właściwy sposób, nie można pominąć również informacji o tym, kto powinien z niej zrezygnować. Zatem, kiedy nebulizacja nie może być stosowana? Unikać jej powinny osoby zmagające się z nowotworami, gruźlicą, ropnym zapaleniem migdałków lub zatok, stanami zapalnymi górnych dróg oddechowych zwłaszcza gdy chorobie towarzyszy gorączka. Osoby z niewydolnością oddechową lub krążeniową również powinny rozważyć inne metody leczenia.

Pandemia to szczególny czas dla nas wszystkich, dlatego też nie zapominajmy o właściwym dbaniu o swoje zdrowie. Poszukując najlepszych rozwiązań na nasze dolegliwości bez wychodzenia z domu, koniecznie zajrzyjmy na stronę sklepu medycznego Health In. Jest to miejsce, w którym można znaleźć nie tylko użyteczny sprzęt medyczny do domowego użytku, lecz też zadać pytanie ekspertom lub znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w specjalnie opracowanych artykułach.