Molten czy Mikasa – przegląd piłek do siatkówki

Siatkówka wymieniana jest wśród dziesięciu najpopularniejszych sportów na świecie. Natomiast w Polsce to najbardziej popularny sport po piłce nożnej.

Przeszło 10% osób ćwiczących w klubach sportowych to siatkarze. Jest tak samo popularna wśród mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki uprawianiu tej dyscypliny sportu możemy poprawić swoje zdrowie i kondycję fizyczną, koncentrację, pracę wielu układów od pokarmowego poprzez krwionośny, nerwowy, aż po odpornościowy. Niezwykle ważna sprawą jest sprzęt wykorzystywany w grze, a przede wszystkim piłki.

Jaka piłka do gry w siatkówkę?

Wybierając piłkę do gry w siatkówkę warto zdecydować się na taką, która zaoferuje wysoką jakość, trwałość oraz wygodę podczas gry. Standardowym wyborem są piłki marki Molten i Mikasa, wykorzystywane w rozgrywkach światowych, klubowych oraz szkolnych lub amatorskich. To doskonale znane sportowcom uprawiającym tę dyscyplinę sportu marki, doceniane przez profesjonalistów, dzięki swojej wytrzymałości, trwałym materiałom i wysokiej jakości wykonania.

Piłki do siatkówki Mikasa

Symbolem marki Mikasa jest połączenie dwóch kolorów na piłce do siatkówki. Są to barwy niebieska i zielona. Produkty tej marki wykorzystywane są na międzynarodowych boiskach od roku 1917, kiedy powstała firma, oferująca od zawsze produkty wysokiej jakości. Cechują się one dużą wytrzymałością, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze materiały. Piłki do siatkówki Mikasa są wykorzystywane zarówno w grze w hali, jak i na plaży. Szyte są z reguły ręcznie, co wpływa na ich dużą wytrzymałość. Wykorzystywane w siatkówce plażowej gwarantują komfort gry, ponieważ nie zmieniają swojej wagi na skutek działania wody.

Piłka do siatkówki firmy Mikasa model V370W

Piłka do siatkówki Mikasa model V370W przeznaczona jest do rozgrywek i treningów. To bardzo dobrej jakości produkt wykonany z materiału syntetycznego o aerodynamicznej konstrukcji. Składa się z osiemnastu paneli w kolorze żółto – fioletowym, zszytych maszynowo, co sprawia, że piłka jest dobrze widoczna na boisku podczas gry. Ma miękką powierzchnię. Waży od 260 do 280 gramów. Jej obwód wynosi 67 centymetrów.

Piłka do siatkówki MIKASA MVA123 (5)

Piłka do siatkówki MIKASA MVA123 (5) nadaje się szczególnie dla dziewcząt i młodzieży również w wieku szkolnym, gdyż posiada niska wagę oraz miękką warstwę zewnętrzną, wykonaną z delikatnego materiału. Dostarczana jest w stanie napompowanym. Posiada atest FIVB. Warstwa zewnętrzna składa się z ośmiu paneli termicznie zgrzewanych. Waży od 260 do 280 gramów, a jej obwód wynosi od 65 do 67 centymetrów.

Piłka do siatkówki MIKASA VS170W (5)

Piłka do siatkówki MIKASA VS170W (5) jest piłką treningową, posiadającą atest FIVB Inspected. Warstwa zewnętrzna produktu została wykonana z miękkiej i delikatnej w dotyku pianki EVA, dlatego jest lżejsza od klasycznych produktów w tym rozmiarze. Z powodu niskiej wagi jest doskonałą piłką dla młodzieży również w wieku szkolnym i dziewcząt. Waży 170 gramów, a jej obwód wynosi 65 centymetrów.

piłki do siatkówki

Piłki do siatkówki Molten

Piłki marki Molten są rozpoznawalne na boiskach siatkarskich ze względu na charakterystyczne barwy przypominające włoską flagę. Podczas igrzysk w Tokio w roku 1964 zostały uznane za oficjalne piłki rozgrywek olimpijskich. Należą do produktów niezwykle trwałych, ponieważ  wykonano je z najlepszych materiałów. Przeznaczone są do gry zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Piłka do siatkówki MOLTEN V5B1500

Piłka do siatkówki firmy MOLTEN model V5B1500 przeznaczona jest do uprawiania siatkówki plażowej. Szyta maszynowo, przyjemna w dotyku, posiada tradycyjny układ 18 paneli.

Piłka do siatkówki MOLTEN V4M1500

Piłka do siatkówki firmy MOLTEN V4M1500 jest piłką treningową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci – uczniów szkół podstawowych. Jest szyta maszynowo.

Piłka do siatkówki firmy MOLTEN model V5M1500

Piłka do siatkówki firmy MOLTEN model V5M1500 przeznaczona jest dla szkół do gry na hali. Produkt został uszyty maszynowo i posiada tradycyjny układ 18 paneli. Jest przyjemna w dotyku. Kolejną piłką dla początkujących jest model V5M1900.

Modele treningowe firmy MOLTEN

Modelami treningowymi piłek firmy MOLTEN są:

  • V4M4000,
  • V5M4000,
  • V5M9000-M,
  • V4M4500,
  • V5M4500.

Profesjonalne piłki do siatkówki firmy MOLTEN

Do profesjonalnych piłek firmy MOLTEN należy model V5M5000.