Mieszkania dwupokojowe są na topie

Ostatnio zdecydowanie mieszkanie 2 pokojowe jest na topie. Na wtórnym rynku nie maleje popyt na niewielkie mieszkania dwupokojowe. W zasadzie to bardzo dobrze mają się także lokale w blokach z tak zwanej wielkiej płyty. Niezmiennie najbardziej popularne wśród ofert sprzedażowych mieszkań są dwa pokoje. W takowych mieszkaniach jeden pokój pełni rolę sypialni, a drugi pokoju dziennego. Często zastanawiamy się z czego bierze się ta popularność. Zalety mieszkań typowo dwupokojowych to na pewno dostępność cenowa oraz także pewnego rodzaju uniwersalność. Przez ogólną dostępność mam oczywiście na myśli stosunkową łatwość w sfinansowaniu zakupu takowego mieszkania. Jeśli zaś chodzi o uniwersalność to właśnie takowych mieszkań szukają głównie pary bezdzietne, osoby starsze oraz single. Osoby starsze największą uwagę zwracają na to, na jakim piętrze mieści się lokal. Gdy w budynku nie ma windy to klienci szukają mieszkań zdecydowanie na niższych piętrach. Zwykle są to pietra do drugiego piętra od parteru.

mieszkanie 2 pokojowe

Za mieszkaniami dwupokojowymi przemawia również pewna duża rozpiętość metraży. W zasadzie to od kawalerek adaptowanych na osobne dwa pokoje, aż po te które liczą od 59-60 metrów kwadratowych. Na rynku wtórnym najczęściej są wybierane mieszkania po remoncie. Cena konkretnych mieszkań jest przede wszystkim ważna dla osób, które nie mogą przekroczyć konkretnej kwoty. Są to tak zwani klienci budżetowi. Mieszkanie 2 pokojowe jest naprawdę bardzo popularne. Jednak coraz częściej zauważyć można wzrost zainteresowania mieszkaniami niewielkimi trzypokojowymi o niewiele większej powierzchni. Jednak myślimy nie tylko o swojej obecnej sytuacji.

Myślimy także o tym gdzie będziemy za kilka lat, gdy już pojawią się dzieci i będzie potrzeba wydzielenia osobnego pokoju. Eksperci od spraw nieruchomości zdecydowanie polecają swoim młodym klientom, którzy w większości chcą w przyszłości mieć dzieci jednak przynajmniej mieszkanie trzy pokojowe. Wyobraźmy sobie sytuację, że mamy dwoje dzieci i oczywiście mieszkanie 2 pokojowe. Jest to sytuacja bardzo niekorzystna dla nas. Jesteśmy my, czyli para rodziców. Musimy zająć jeden pokój, który w zasadzie będzie nam służył oprócz tego, że za sypialnie to jeszcze za pokój gościnny co już na wstępie jest dosyć niekomfortowe. A dzieci? Dzieciom pozostaje drugi pokój. Czy oby napewno dzieci chcieliby razem dorastać i się wychowywać w jednym pokoju na przykład gdy różnią się płcią i między innymi jest dosyć duża i zauważalna na pierwszy rzut oka różnica wieku? Bywa tak naprawdę z tym różnie. Jak powyżej zostało przedstawione musimy naprawdę przed wyborem mieszkania zastanowić się co tak naprawdę będzie dla nas fajne i sprawdzające się, a co zdecydowanie fajne nie będzie i czego możemy w przyszłości słono żałować. Wiadomo, że mieszkanie 2 pokojowe jest tańsze, ale różnica niekiedy naprawdę nie jest warta mieszkania we dwóch pokojach przez czterech członków naszej kochanej i dużej rodziny.