Materiały, które należy przekazać firmie wykonującej wizualizacje

Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać wizualizację produktu, wnętrza czy architektoniczną, w dzisiejszych czasach technika daje nam wiele możliwości. Możliwe jest nawet stworzenie kreatywnej koncepcji architektonicznej z perspektywy osoby za pomocą wizualizacji wnętrz 3D. Możemy wykonywać wizualizacje 360 stopni lub animacje. Wystarczy skontaktować się ze specjalistami.

Zalety wizualizacji

Wizualizacje dają nam przewagę nad konkurencją i pozwalają wyróżnić się na wysoce konkurencyjnym rynku. Jeżeli je zlecimy zewnętrznej firmie możemy przyspieszyć nasz proces pracy, unikając opóźnień. Pozwoli nam to również skorygować wszelkie wady w krótszym czasie i dostarczyć pożądany projekt w naprawdę sprawnie.
Wykorzystanie wizualizacji przenosi każdy projekt na zupełnie nowy poziom. Niezależnie od tego, czy mówimy o produkcie, wnętrzu czy budynku – taka inscenizacja może pokazać ewentualne wady w planach i pozwala ich uniknąć. Co więcej wirtualna animacja 3D zawiera funkcje, które zapewniają łatwe i dokładne wykonywanie długotrwałych i męczących zadań projektowych.
Jednak przede wszystkim wizualizacje pozwalają nam się lepiej porozumieć z klientami i pokazują im możliwości naszego produktu. Dzięki temu sprzedaż i nasze zyski rosną.

wizualizacja
Na co zwrócić uwagę przy realizacji wizualizacji?

Przy realizacji wizualizacji nasi specjaliści muszą zwrócić uwagę na klika kwestii. Przede wszystkim bardzo ważna jest właściwa skala. W dużej liczbie przypadków, a zwłaszcza w projektach, które mają prezentować nie tyle wnętrze, ale jakiś element jego wyposażenia, nasi projektanci nie mają wszystkich wymiarów. Jednak żeby wizualizacja była wiarygodna skala musi być odpowiednia.
Specjaliści zajmujący się wizualizacją zwracają szczególną uwagę na kompozycję sceny. Ma to znaczący wpływ na sposób, w jaki obraz jest odbierany przez osoby, które go oglądają. Najlepsze firmy dbają o najmniejsze szczegóły, które sprawiają, że ostateczna wizualizacja jest perfekcyjna. Wszystko musi być ustawione w miarę równo i prosto, ale bez przesady. Krzesła ustawione pod idealnie równymi kątami i odstępami dokładnie co 20 cm będą wyglądały sztucznie. Najlepsi nie popełniają takich błędów.
Często na takich wizualizacjach dodaje się rekwizyty takie jak otwarta książka na stoliku w salonie, czy owoce na blacie w kuchni. Dodają one scenie stylu i sprawiają, że jest znacznie przytulniej. Dzięki temu naszym klientom łatwiej jest sobie wyobrazić jak mieszkają w danym wnętrzu czy korzystają z produktu.
W wizualizacjach najważniejsza jest dbałość o szczegóły. Dzięki nim całość wygląda niezwykle realistycznie i sprawia najbardziej atrakcyjne wrażenie, jakie można. Zawsze warto sprawdzić poprzednie realizacje danej firmy, aby zobaczyć jakie są rezultaty.

Jakie materiały przekazać firmie wykonującej wizualizacje?

Ze względu na to, że niezwykle ważne jest to, aby wszystkie rozmiary na wizualizacji były prawdziwe musimy przekazać wszystkie znane nam wymiary. Nie ważne, czy mówimy o produkcie, budynku czy wnętrzu – każdy parametr jest niezbędny. Ważne są więc wszystkie specyfikacje, rzuty i plany.
Zastanówmy się też w jakim celu będziemy wykorzystywali realizację i przekażmy takie informacje firmie, której ją zlecamy. Bardzo często zależy nam na konkretnym wyglądzie i stylu projektu, ze względu na to, że będziemy wykorzystywać go w materiałach marketingowych. Znamy naszą grupę docelową i wiemy, na co zwraca uwagę – powiedzmy o to naszemu ekspertowi. Dzięki temu projekt przebiegnie sprawniej i będziemy nanosić mniej poprawek. Zazwyczaj im więcej informacji przekażemy firmie realizującej wizualizację tym lepiej.