Masaż klasyczny też leczy

Oprócz pobierania leków oraz ścisłego przestrzegania zaleceń lekarzy, warto też wiedzieć, iż część dolegliwości leczyć można również masażem.

Masaż klasyczny ma liczne zalety – nie tylko koi ból i zapobiega nawrotom dolegliwości chorobowych, lecz też pomaga w regeneracji tkanek mięśniowych, oczyszcza z toksyn, niekiedy może być zalecany przy leczeniu niektórych chorób neurologicznych. Z uwagi na swoje właściwości relaksujące, masaż klasyczny zajmuje całkiem wysokie miejsce w pakietach zabiegów, oferowanych przez salony odnowy biologicznej i nie tylko.

Masaż wykonywany jest za pomocą określonych technik, stopniowo pobudzając tkanki mięśniowe oraz powoli redukując poziom napięcia. Z uwagi na to, że masaż jest dosyć intensywnym zabiegiem dla organizmu, potrzebne są 10-15 minutowe przerwy. Zależne jest to oczywiście również od czasu trwania całego zabiegu – może on trwać zaledwie 15 minut lub nawet 1,5 godziny.

Masaż klasyczny pomaga leczyć nie tylko ciało, lecz także psychikę. Stany emocjonalne, długotrwały stres lub rozdrażnienie mają bardzo intensywny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, oraz przede wszystkim na ogólny stan zdrowia. Dlatego relaksujący masaż dla zestresowanych to idealne rozwiązanie na poradzenie sobie z towarzyszącymi nerwami.

Masaż klasyczny- wskazania

Jednym ze wskazań może być oczyszczenie organizmu z toksyn ze szczególnym wskazaniem układu krwionośnego oraz limfatycznego. Do wskazań zalicza się także wszelkiego rodzaju zwichnięcia, skręcenia, złamania, stłuczenia (jednakże dopiero po ustaniu obrzęku). Warto również dodać, że masaż pomoże na dolegliwości takie jak niedowład i przykurcz mięśni – masaż świetnie pobudza ukrwienie, zatem dolegliwości powinny osłabnąć.

masaże klasyczne we wrocławiu

Przy chorobie Parkinsona, masaż powinien pomóc rozluźnić nieco zesztywniałe w wyniku choroby mięśnie. Zaleca się wykonywać masaż po wysiłku fizycznym, lecz dopiero wtedy gdy ustabilizuje się już tętno (czyli przynajmniej w godzinnym odstępie od ostatnich ćwiczeń). Masaż to sposób na pobudzenie laktacji u kobiet karmiących oraz po porodzie, na wzmocnienie mięśni brzucha. Masaż klasyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z dokuczliwymi bólami na odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Osoby borykające się z opadaniem żołądka oraz trzewi również znajdą ratunek w masażu klasycznym. Dodatkowo, jest to odpowiedni sposób w przypadku, gdy cierpimy na przepuklinę lub zaparcia. Dobrze dobrany masaż klasyczny pozwoli pokonać dolegliwości związane z porażeniami wywołanymi uszkodzeniem rdzenia kręgowego oraz nerwów obwodowych. Jest to sposób na pomoc w leczeniu stanu pozawałowego (najwcześniej po upływie 10 dni od wystąpienia zawału mięśnia sercowego).

Masaże stanowią pomoc przy ustabilizowaniu pracy żołądka (problemy z nadkwasotą oraz niedokwasotą). Dodatkowo, jest to rozwiązanie na choroby takie jak:

  • choroba Heinego-Medina,
  • rozstrzenie i nieżyt oskrzeli,
  • astma,
  • stany deformacyjne kręgosłupa.

Zalety masażu klasycznego

Dużą zaletą masażu jest również to, że można go wykonać nie tylko w profesjonalnym gabinecie, lecz również w domowym zaciszu. Wiele gabinetów fizjoterapeutycznych oferuje dojazd do domu klientów, co z pewnością jest dużym ułatwieniem dla osób, które mają trwałe lub przejściowe problemy z poruszaniem się. Usługę taką oferuje również gabinet fizjoterapeutyczny Global Therapy, który zapewnia nie tylko przeprowadzenie masażu, lecz także zapewnia pacjentom fachową poradę medyczną oraz szczegółowe zalecenia, co do dalszego postępowania. W przypadku rehabilitacji domowej na pomoc liczyć mogą pacjenci z rwą kulszową, dyskopatią, bólami stawów, zawrotami głowy, oraz osoby będące po różnego rodzaju operacjach.

masaż klasyczny Wrocław

Masaż klasyczny (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań), jest wysoce wskazany zawsze wtedy, gdy mięśnie przestają należycie spełniać swoją rolę, stając się nadmiernie napięte, co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Częste problemy pojawiają się w przypadku kręgosłupa – z wiekiem staje się on osłabiony, winny jest również siedzący styl życia, w oczywisty sposób łączący się z brakiem lub zbyt małą ilością ruchu. Niemal zawsze wiąże się to ze złymi nawykami żywieniowymi.

Wykształcony fizjoterapeuta zajmujący się masażem klasycznym, nie tylko przeprowadzi zabieg, lecz również udzieli fachowej porady, która może okazać się bardzo pomocna w zidentyfikowaniu przyczyn dolegliwości, które często mogą wydawać się całkowicie z nią niepowiązane. Z pewnością udzieli on wymaganej pomocy w zakresie zbadania przyczyn i skutków problemu, można liczyć również na odpowiednie doradztwo oraz zalecenia do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu.