Laptop – nowy czy poleasingowy?

Każda rzecz ma swoje wady i zalety. Również laptopy maja także zalety, jak i wady. W kwestii laptopów poleasingowych znajdzie się mnóstwo zwolenników, ale także zaobserwować można przeciwników. Niektórzy wypowiadają się, a tak naprawdę nie mają pojęcia czym tak naprawdę są laptopy poleasingowe. Taki komputer to nic innego jak sprzęt zakupiony w leasing. Przy zakupie komputerów w leasing przedsiębiorcy korzystają z niebywale atrakcyjnej formie kredytowania. Firmy te nie muszą wydawać jednorazowo dużego kapitału. Dzięki leasingowi firma w prosty sposób jest w stanie wymienić stary sprzęt na sprzęt nowy.

Postaw na oszczędne rozwiązania

Stary sprzęt zwykle dwu lub trzyletni jest sprzedawany w atrakcyjnej cenie. Nowy sprzęt podobnie jak jego poprzednik jest kupowany na zasadzie leasingu. Czy warto jednak kupować komputer używany czy laptop poleasingowy? Opinii na ten temat jest bardzo dużo. Jedni mówią, że nie ponieważ były one już eksploatowane. Inni mówią jednak, że pomimo wcześniejszej eksploatacji są one w bardzo dobrym stanie, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Bardzo znaczącą zaletą jest fakt, że są one zdecydowanie tańsze od swoich nowych odpowiedników. Należy jednak pamiętać, że laptopy w cenie 1000 – 1400 złotych są w zupełności wystarczające dla prac biurowych. Szacuje się, że w granicy 700 złotych można czasem kupić naprawdę dobrej klasy laptopa do prac biurowych. Przed samym zakupem należy jednak wiedzieć na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Najważniejsze jest to, aby postawić na marki uważane za najlepsze na przykład DELL czy IBM. Oprócz marki należy także zwrócić uwagę na sklep, w którym kupujemy laptopa poleasingowego. Poleca się zakup laptopa poleasingowego w sklepach które gwarantują swoim klientom możliwość oddania danego komputera w ciągu 30 dni od zakupu. Dzięki takiej gwarancji nie musimy podejmować zbędnego ryzyka, które wiąże się niewątpliwie z zakupem sprzętu używanego. Właśnie bardzo często kupno jakiegokolwiek sprzętu używanego powoduje u nas strach. Mówi jednak co nowy sprzęt to nowy. Czasem jednak na sprzęcie nowym także można się przysłowiowo „przejechać”.

cebit

Bez względu czy to znany producent czy mniej znany może zdarzyć się wadliwy model. Nikt nie chce oddawać swojego komputera na gwarancję. Wiąże się to z brakiem dostępu do komputera przez kilka tygodni. Oprócz tego musimy poświęcić czas, a także pieniądze na dostarczenie komputera do danego sklepu. Bardzo fajnym rodzajem gwarancji jest gwarancja „door to door”. Polega ona na tym, że kurier zjawi się u nas w momencie zgłoszenia chęci skorzystania z gwarancji. Po naprawie sprzętu bądź ewentualnej wymianie  na nowy także zostanie on nam dostarczony wprost do naszego mieszkania. Jedno jest pewne, gdy posiadamy ograniczony budżet kupno laptopa poleasingowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to w zasadzie jedyny sposób na posiadanie modelu laptopa, który ma świetne parametry. Jak udowodniono w powyższym artykule nie należy obawiać się, że kupimy nie za bardzo satysfakcjonujący nas laptop. Zawsze możemy go wypróbować i nie będąc zadowoleni możemy go w danym czasie zwrócić.