Krówki – 3 sposoby na klasyk o smaku dzieciństwa przywołujący wspomnienia

Krówki mają dziś swoje pięć minut. Nikogo to nie dziwi, gdyż praktycznie każdy utożsamia je ze smakiem swojego dzieciństwa. Wykorzystywane są one jednak dużo szerzej niż kiedyś- dawniej papierek, jakim owijano krówkę, nie był niemal żadnym nośnikiem reklamowym, a obecnie sytuacja uległa ogromnej zmianie. Jak odnajdują się krówki we współczesnym społeczeństwie?

Ciekawe pomysły na wykorzystanie krówek

  • Dawniej królowały ciasteczka z wróżbą, teraz pora na krówki. W papierku zawrzeć można zabawną prognozę na przyszłość, personalizowaną wiadomość (zwłaszcza, jeśli wręczamy krówki konkretnej osobie), lub, wzorem słynnego napoju Tymbark, umieszczać różne zabawne napisy. Panuje moda na przekaz humorystyczny, co jest bardzo wykorzystywane w marketingu. Kolorowe logo firmy na krówkach, zabawne slogany, wywołujące skojarzenia z firmą- wszystko to nie jest dziełem przypadku, lecz starannie zaplanowaną strategią, obliczoną na przykucie uwagi. O zwrócenie na siebie uwagi innych walczymy również w bardziej osobistych sferach życia. Napisy ukryte w krówkach mogą być ciekawą formą nawiązywania kontaktu, a nawet propozycją randki. Jeśli druga osoba ma poczucie humoru, z pewnością doceni pomysł.

 

  • Czy cukierek może wzruszyć? Jeśli zadbamy o to w odpowiedni sposób, to jak najbardziej. Krówki z nadrukiem pozwolą nam poruszyć bliskie nam osoby, informując ich o ślubie, narodzinach dziecka, lub poprosić ukochaną o rękę. Sposób jest całkiem godny wypróbowania, wystarczy zamówić spersonalizowane krówki i obserwować reakcje rodziny i przyjaciół. Warto jednak znać upodobania najbliższych i się do nich dostosować- jeśli wiemy, że nowoczesne i niesztampowe formy przekazywania takich informacji są według nich nie na miejscu, lepiej z tego zrezygnować.

 

  • Krówka zyskała dziś funkcję nośnika informacji, lecz nie zapominajmy, że służy ona przede wszystkim kubkom smakowym. Liczne pomysły na krówkowe ciasta, likier lub polewa z krówek to prawdziwa uczta dla podniebienia. Pamiętajmy jednak, że co za dużo to niezdrowo i spożywajmy ulubione słodycze w rozsądnych dawkach.
krowki slubne
Krówki weselne będą doskonałym słodkim podarunkiem w ramach wdzięczności dla gości.

Rosnąca popularność personalizowanych krówek

 

Krówki reklamowe towarzyszą nam dziś praktycznie na każdym kroku- już dawno przestały się ograniczać do sal konferencyjnych i miseczek z cukierkami przy wejściach do firmy. Są coraz bardziej nieodłącznym elementem słodkiego menu na komuniach, weselach, chrzcinach i przyjęciach z różnych innych okazjach. Nadruki na papierkach nawiązują do motywu przewodniego imprezy, stają się nawet elementem dekoracji wnętrza lub formą upominku dla gości, będącą podziękowaniem za udział w uroczystości. Jest to bardzo miły gest dla wszystkich przybyłych, którzy tym lepiej zapamiętają wzięcie udziału w wydarzeniu. Interesujące pomysły na gotowe wzory opakowań na cukierki można znaleźć na licznych stronach internetowych. Liczne wzory i możliwość doboru tego idealnego praktycznie na każdą okazję, czyni sklep internetowy prawdziwą gratką dla wszystkich zainteresowanych zakupem krówek reklamowych i personalizowanych.

Czy warto inwestować w nietypowe formy przekazu?

 

Bez wątpienia tak. Obecne realia ulegają ciągłej zmianie, zatem zmienić się muszą również sposoby docierania do odbiorcy. Prostym w swojej oczywistości i trudnym do podważenia dowodem stają się na to proste cukierki, które jeszcze 20 lat temu zwyczajnie cieszyły podniebienie lub były miłym prezentem, a dziś stają się coraz bardziej popularną formą komunikacji. Nie ma w tym nic złego, a podarowanie krówki drugiej osobie zawsze przywoła pozytywne skojarzenia z najbardziej beztroskim okresem życia.