Koszulka DIY: jak zrobić własny nadruk?

Wszyscy lubią nosić koszulki z nadrukami. A co byś powiedział na koszulkę zaprojektowaną tylko i wyłącznie przez Ciebie? Internetowe kreatory koszulek dają możliwość stworzenia własnych wzorów na ubrania, zwłaszcza koszulek, które cieszą się największą popularnością.

Zależy Ci na oryginalności i indywidualności w stylu? A może szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby? Ten poradnik jest dla Ciebie!

Zalety wykonania własnej koszulki

Zaprojektowanie własnej koszulki łączy się z wieloma korzyściami. Tworząc samemu projekt, masz świadomość, że nikt inny oprócz Ciebie nie posiada takiej koszulki. Jest ona jedyna w swoim rodzaju, unikalna. Dzięki funkcji kreatora koszulek możesz zachować oryginalny styl w coraz szybciej rozwijającej się kulturze szybkiej mody. Koszulek z nadrukami w popularnych sieciówkach jest mnóstwo, nie warto zatem uganiać się za błyskawicznie zmieniającymi się trendami modowymi. T-shirt z Twoim własnym nadrukiem pozostanie w regularnym użytku przez długi czas.

Teoretycznie mógłbyś stworzyć koszulkę DIY w domu, jednak efekt nie byłby tak zadowalający i trwały jak w przypadku sklepów internetowych, zajmujących się tego typu sprzedażą. Kreator koszulek online pozwala na szybkie oraz proste w obsłudze stworzenie własnego wzoru. Po zakończeniu projektowania, Twoje zamówienie zostanie zrealizowane przez profesjonalistów i wysłane. Masz wtedy pewność, że koszulka będzie wysokiej jakości i rzetelnie wykonana. Co więcej, koszulki z nadrukiem stworzone pod czujnym okiem specjalistów, będą trwalsze i bardziej odporne na ścieranie się grafiki przy praniu lub noszeniu.

Kreator koszulek – jak z niego korzystać?

Korzystanie z kreatora koszulek jest dziecinnie proste. Na samym początku należy wybrać krój i rozmiar, określić, czy ma to być koszulka damska czy męska lub dziecięca. Następnie przychodzi kolej na wybranie koloru. Internetowe kreatory oferują wiele wariantów kolorystycznych dla swoich koszulek.

W dalszej kolejności należy określić obszar, na którym ma się znajdować cały nadruk. W niektórych kreatorach może być on z góry określony. Po ustaleniu dokładnego miejsca, można przystąpić do najbardziej kreatywnej części, czyli wymyślania napisu i grafiki. Nic Cię tu nie ogranicza, poza wyobraźnią i ograniczeniem przestrzeni na nadruk. Możesz wybrać czcionkę i rozmiar tekstu, a także zakrzywienie i kąt nachylenia. Twój napis również może być wielokolorowy. Wprowadza to urozmaicenie i przykuwa wzrok.

Do tekstu może dołączyć grafika w postaci jednego (lub więcej) z clipartów dostępnych w kreatorze. Połączenie grafiki i napisu pozwala uzyskać ciekawy, niepowtarzalny efekt. Różnorodność clipartów z wielu kategorii umożliwia stworzenie zabawnych, uroczych lub sprytnych kombinacji.

Można też skorzystać z opcji przesłania gotowego projektu. Wystarczy wtedy wybrać odpowiedni plik z urządzenia i wgrać go do kreatora i voila, koszulka gotowa! Aby jeszcze bardziej spersonalizować t-shirt, kreator pozwala na zaprojektowanie zarówno przodu, jak i tyłu koszulki.

Jak może wyglądać koszulka DIY z nadrukiem?

Pomysłów i możliwości na koszulkę z nadrukiem jest nieskończenie wiele. Wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywnej weny i projekt będzie skończony. Jeśli chcesz, aby Twoja koszulka była śmieszna, możesz przykładowo na przedniej stronie zamieścić zabawny cytat z filmu lub zasłyszany od kolegi dowcip, a na tylnej umieścić pasujący do niego clipart lub piktogram.

Jeśli tworzysz koszulkę w ramach prezentu na Walentynki czy urodziny dla bliskiej osoby, dobrym pomysłem będzie umieszczenie na t-shircie waszego zdjęcia z uroczym podpisem typu “Zakochana para” lub nawiązaniem do żartu, który tylko Wy rozumiecie.

Koszulki z nadrukiem mogą również stanowić element ubioru firmowego. Zamiast clipartu można wtedy zamieścić zaprojektowane ówcześnie logo firmy. Sklep internetowy pozwala na zamawianie koszulek w ilości hurtowej lub detalicznej. Taki element dress-code’u może mieć pozytywny wpływ na morale załogi oraz wpłynąć na zwiększenie ich poczucia wspólnoty i jedności w zakładzie pracy. Nie należy zapominać, że stanowi to też rodzaj reklamy i darmowego marketingu. Personalizowane koszulki mogą mieć wiele zastosowań: od pomysłu na prezent, przez kreowanie własnego stylu aż po wspieranie działań marketingowych mniejszych lub większych korporacji.