Korzyści wynikające z ćwiczenia jogi

Joga jest wspaniałym pomysłem na dodatkowe zajęcie, aktywność fizyczną lub na oderwanie się od codzienności. Niektórzy traktują ją po macoszemu, jednak prawda jest taka, że joga nie jest łatwymi ani niepotrzebnymi ćwiczeniami, a jej długotrwałe praktykowanie owocuje wieloma korzyściami.

Zajęcia twoją oazą spokoju

Wszyscy żyjemy w ciągłym pośpiechu, na nic nie mamy czasu i chociaż staramy się odpocząć przy książce lub filmie nie udaje nam się to, ponieważ wciąż jesteśmy zdenerwowani pracą szkołą lub czymś innym. Joga z założenia ma doprowadzić nas do równowagi fizycznej i psychicznej. Przychodząc na zajęcia, możemy się uspokoić, wyciszyć i poddać nasze ciało próbom wykonując coraz bardziej wymagające ćwiczenia. Taki sposób na oderwanie się od rzeczywistości jest skuteczny, bo po pierwsze wysiłek fizyczny pozwala wyłączyć natłok myśli, a po drugie joga wymaga spokoju. Jest ona dyscypliną, którą byłoby trudno wykonywać będąc myślami w innym miejscu.

Dobra dla zdrowia

 Jak wiadomo sport to zdrowie i każdy powinien wykonywać zestaw jakiś ćwiczeń dla własnego dobra. Joga bardziej niż inne dyscypliny wspomaga zdrowie, ponieważ nie tylko pomaga w rozciągnięciu naszego ciała, ale także wzmacnia nasze mięśnie i kości. Ćwiczenie jogi ma wpływ na poprawienie się naszej postawy, uśmierzenie bóli różnego pochodzenia, a także zapobieganie i leczenie pewnego rodzaju chorób, na przykład tych związanych z sercem.

 Żeby jednak ćwiczenia były bezpieczne warto skorzystać z oferty joga sklepu i zakupić niezbędne akcesoria, takie jak na przykład mata do jogi razem z pokrowcem. Korzystanie ze specjalnej maty pozwala uniknąć poślizgnięcia się i zapewnia bezpieczeństwo. W skład zestawu do jogi mogą także wchodzić specjalne kostki czy pasek, dzięki nim, będziemy mogli wykonać bardziej różnorodne ćwiczenia.

zestaw do jogi
Joga kręgosłupa Warszawa – Joga Balans

Zmieni się twoje życie

 Twoje życie się zmieni, może nie diametralnie, ale odczujesz różnice. Będziesz czuł się spokojnie i nie zdenerwujesz się z błahego powodu, twoje ciało przyzwyczai się do ćwiczeń i będzie teraz sprawniejsze. Możesz zapomnieć o bólach. Zmieni się jednak coś jeszcze, joga pozwala pozbywać się tego wszystkiego, co się w nas nagromadziło negatywnego, dlatego będziesz czuć się lekko, przybędzie ci więcej energii, a być może zaczniesz nawet patrzeć na świat w inny sposób.

To wszystko może brzmieć jakby było oderwane od rzeczywistości, jednak udowodniono, że ćwiczenie jogi ma wpływ nie tylko na stan fizyczny, ale także psychiczny osoby ćwiczącej. A skoro joga może wyleczyć depresję dzięki podwyższeniu – w efekcie ćwiczeń – kwasu GABA, to tym bardziej może sprawić, że zmienisz swoje nastawienie do ludzi i życia, a tym samym zmienisz, chociażby w małym stopniu, swoje życie.

Masz cel. Może to zabrzmi przesadnie, ale w jodze bardzo łatwo możemy sobie wytyczyć i na bieżąco kontrolować cele, dzięki czemu nie będziemy mieć poczucia, że stoimy w miejscu.