Jakie zabawy weselne może zaproponować DJ?

Decydując się na skorzystanie z usług DJ-a możemy liczyć nie tylko na zapewnienie doskonałej oprawy muzycznej przyjęcia. Obecnie większość z nich oferuje również usługi polegające na bezpośrednim bawieniu zaproszonych gości. Pełnią oni wówczas rolę wodzirejów, którzy dopasowując muzykę i proponując konkretne zabawy potrafią zaktywizować i zintegrować nawet najmniej zainteresowanych zaproszonych. Zabawy weselne mogą być wymyślone przez DJ-a jednak zazwyczaj korzysta się z repertuaru najbardziej popularnych gier, które cieszą się ogólnym zainteresowaniem.

Rodzaje zabaw weselnych

Zabawy weselne możemy podzielić ze względu to kto bierze w nich udział. Niektóre z nich dotyczą tylko jednej strony małżeństwa, inne obojga z młodej pary, jednak większość z nich jest skonstruowana tak aby wszyscy mogli wziąć w nich udział. Zabawy weselne powinny być dostosowane przede wszystkim do zaproszonych. Powinien zostać uwzględniony ich wiek i zainteresowania, a same gry nie mogą być dla nikogo obraźliwe. W przypadku gdy większość zaproszonych stanowią osoby starsze, lepiej zrezygnować ze zbyt śmiałych czy wyzywających zabaw.

Najpopularniejsze zabawy weselne

  • „Panna Młoda szukająca męża”
    Osoby towarzyszące zawiązują oczy Pannie Młodej. W tym czasie uczestnicy wesela razem z Panem Młodym ustawiają się jednym rzędzie. Zadaniem Panny Młodej jest rozpoznanie męża poprzez dotyk wybranych części ciała.
  • „Pan Młody szukający żony”
    W tej zabawie to Panu Młodemu zasłaniane są oczy, a panie ustawiają się w rzędzie. Jest to odwrotność zabawy „Panna Młoda szukająca męża”.
  • „Pociąg”

Jest to jedna z najpopularniejszych zabaw, która pojawia się na niemal każdej zabawie. Co więcej jest ona niezwykle widowiskowa i doskonale prezentuje się na zdjęciach weselnych. Zaproszeni tworzą długi ciąg, do którego dołączenia łatwo zachęcić pozostałych biesiadników.

  • Zabawy taneczne

Możemy wyróżnić tak z ogromną ilość różnorodnych zabaw tanecznych. Można do nich zaliczyć taniec na leżąco lub konkurs w prezentowaniu rodzaju tańca, który wcześniej został wylosowany. Często wykorzystuje się również zabawy taneczne podczas tańca gości w okręgu.

  • Zabawy z wykorzystaniem alkoholu

Zabaw weselnych, które w sowich zasadach posiadają element w postaci spożywania alkoholu jest bardzo wiele. Dzięki nim znacznie szybciej można zaktywizować gości i rozluźnić atmosferę. Jedną z częstych gier jest zabawa „Zakręcony”. Polega ona na szybkim wypiciu setki wódki następnie przykładają czoło do postawionego kijka i kilkanaście razy obiegają go dookoła. Następnie muszą jak najszybciej dobiec do Panny Młodej lub Pana Młodego, który trzyma w dłoniach nagrodę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku gdy w weselu jest zaproszonych najwięcej osób starszych czy niepełnoletnich wybranie tego typu zabaw może okazać się nietrafione.

 

Artykuł powstał przy współpracy z dj-dj.pl