Jakie pamiątki można przywieźć ze Szczecina?

Szczecin to naprawdę piękne miasto, które każdego roku przyciąga wielu turystów nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Jest to miejscowość z bogatą kulturą i bardzo ciekawą architekturą, która łączy w sobie w bardzo ciekawy sposób zabytkowe budowle świeckie i sakralne z nowoczesną stylistyką biurowców oraz osiedli mieszkalnych budowanych współcześnie. Odwiedzając Szczecin, można przywieźć ze sobą ciekawe pamiątki z tego miasta, które na pewno ucieszą bliskich.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pamiątek ze Szczecina? Które warto ze sobą zabrać i dlaczego? Sprawdź nasze porady i zaskocz swoich bliskich bardzo ciekawymi pamiątkami inspirowanymi tym wyjątkowym miastem. 

Postaw na ciekawe elementy do domu z motywem szczecińskim

Chcąc przywieźć rodzinie i przyjaciołom ciekawe pamiątki ze Szczecina, warto postawić na klasykę. Wśród oferowanych przez lokalne sklepy produktów nie zabrakło oczywiście magnesów, które można przyczepić na lodówkę lub w innym miejscu, aby przyciągały uwagę z daleka. Ciekawe magnesy z sentencjami lub ładnymi zdjęciami ze Szczecina na pewno spodobają się wszystkim miłośnikom tego typu gadżetów. Dostępne są także śmieszne otwieracze do piwa z magnesem lub bez, które nie tylko będą oryginalną pamiątką nawiązującą do Szczecina, ale także na pewno niejednokrotnie przydadzą się podczas otwierania szklanych butelek z kapslem. Do kuchni przydadzą się także klasyczne kubki na kawę lub herbatę z ciekawymi, nawiązującymi do Szczecina grafikami oraz hasłami kojarzącymi się z tym miastem. 

kupowanie pamiątekWśród bardzo fajnych pamiątek ze Szczecina warto wymienić między innymi poduszki z ciekawymi hasłami oraz nadrukami, które nawiązują do tego miasta. Wśród najpopularniejszych modeli można znaleźć klasyczne poduszki z poszewką z paprykarzem szczecińskim lub z hasłem Krzysztof Jarzyna ze Szczecina czy z podobizną bardzo dobrze znanych w Szczecinie dźwigozaurów. Wybór tego typu poduszek jest naprawdę ogromny, a tego typu pamiątka będzie nie tylko zabawna i ciekawa, ale także na pewno praktyczna. Doskonale sprawdzi się w każdym salonie lub sypialni jako dodatkowa poducha podczas popołudniowej drzemki lub wieczornego czytania książki. Dobrym wyborem, idealnym do każdego mieszkania, będą także plakaty nawiązujące znanymi cytatami lub grafiką do tego miasta. Oprawione w prostą ramę na pewno będą cieszyć oko przez długi czas i przypominać tę wycieczkę. 

A może ciepłe skarpetki lub koszulki w paprykarze szczecińskie? 

Wśród pamiątek ze Szczecina jest wiele ciekawych produktów, które mogą pełnić nie tylko funkcję ozdobną w mieszkaniu, ale także być bardzo przydatnym podarunkiem, który można wykorzystywać na co dzień. Można do nich bez wątpienia zaliczyć… skarpetki. Kolorowe i wesołe skarpety z haftem przedstawiającym paprykarz szczeciński lub ze szczecińskimi dźwigozaurami to idealny prezent z tego miasta. Skarpetki w różnych kolorach to świetny podarunek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Na pewno zostaną wykorzystane jako wesoły dodatek do codziennych stylizacji. Wśród podarunków do noszenia warto też mieć na uwadze bardzo modne i oryginalne przypinki, a także torby ekologiczne i koszulki ze Szczecina. Są one bardzo praktycznym podarunkiem, ponieważ przydadzą się na co dzień na przykład w charakterze torby na zakupy lub jako zastępstwo plecaka. 

Szczecin to miasto z bardzo ciekawą tradycją i historią. Warto odwiedzić to miasto i przywieźć z niego pamiątki, które będą przypominały o tej ciekawej wycieczce. W lokalnych sklepach z pamiątkami ze Szczecina znaleźć można naprawdę bardzo szeroki wybór oryginalnych produktów z ciekawymi hasłami i grafikami.