Jakie fasony kurtek są teraz w modzie?

W okresie letnim zakup kurtki często może wydawać się niepotrzebny. Warto jednak pamiętać, że to właśnie okres wakacyjny jest najbardziej deszczowy, a temperatura może znacznie wahać się na przestrzeni zaledwie kilku dni. Lekka kurtka dobrze sprawdzi się również na długie wieczory, które planujemy spędzić na świeżym powietrzu np. na spacerze czy na grillu. Obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych możemy wybierać spośród setek różnorodnych modeli kurtek. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?  Które z nich będą mode zarówno teraz jak i na jesień?

Kurtki jeansowe

Kurt jeansowe cieszą się od długiego czasu popularnością. Są one swoistym nawiązaniem do mody z lat 80-90, która obecnie cieszy się wielkim powrotem. Warto znaleźć swoją starą jeansową kurtkę w szafie lub zdecydować się na zakup nowej. Kurtki jeansowe mogą być over size lub poprzecierane – to doda im uroku i zbuntowanego charakteru. Możemy wybierać spośród modeli jasnoniebieskich wpadających w biały kolor jak i ciemnych kurtek.

Kurtkę dopasować można tak aby była maksymalnie przylegająca lub wybrać rozmiar większą, która będzie przyjemnie otulała nasze ciało. W zależności od tego czy planujemy nosić ją tylko w okresie letnim czy również w okresie jesiennym możemy wybrać modele ocieplane kożuszkiem lub te cieńsze. Kurtki jeansowe doskonale pasują do wielu stylizacji. Można je połączyć ze stylem sportowym, a nawet eleganckim. W przypadku kobiet doskonale sprawdzi się zestaw, w który skład oprócz niej wchodzi również zwiewna sukienka i buty na obcasie.

Kurtki skórzane

Kurtki skórzane są doskonałym uniwersalnym dodatkiem, który cieszy się popularnością niezmienienie od wielu lat. Zarówno kobiety jak i mężczyźni doskonale prezentują się w tego typu odzieży. Kurtka skórzana jest obecnie bardzo modna i niemal w każdym sklepie czy sieciówce możemy znaleźć różnorodne modele. Najpopularniejsze są wersje czarne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybrać wersję brązową.

Niektórzy posuwają się dalej wybierając oryginalne kurtki w intensywnych kolorach np. czerwone. Kurtka skórzana może być zasuwana prosto lub na boku, wówczas nosi nazwę ramoneski. Do wyboru mamy kurtki wzbogacone ćwiekami, pikowaniami, dodatkowymi zamkami. Możemy z wybrać również najprostszą wersję nieposiadającą żadnych dodatków. Będzie ona wówczas najbardziej uniwersalna i doskonale wpasuje się w najróżniejsze stylizacje.

Kurtki typu bomber

Kurtki typu bomber są obecnie hitem, który nie zmienia się mimo upływu czasu. Krótka kurtka w sportowym stylu świetnie sprawdzi się zarówno w lecie jak i na jesień. Są to proste kurtki, bez kaptura, zasuwane z przodu. Mogą posiadać kieszenie, jednak nie wszystkie modele je mają. Możemy wybrać modele cienkie, bez podszewki lub grubsze, które ochronią nas nawet przed znacznie niższymi temperaturami. W sklepach dostępne są zarówno modele najprostsze, w jednym kolorze jak i kurtki ozdobne pikowaniami, naszywkami lub nadrukowanymi obrazkami.

Popularne są kurtki bomber wykonane z satyny lub innych połyskujących materiałów. Są one doskonałym sposobem na urozmaicenie, codziennych, niekiedy nudnych stylizacji, których nie jesteśmy w stanie zmienić. Kurtki typu bomber mogą być z powodzeniem noszone przez kobiety jak i mężczyzn. Niektóre uniwersalne modele mogą stanowić również przedmiot wymiany. Warto zdecydować się na zakup kurtki typu bomber, gdyż z pewnością moda na nie utrzyma się jeszcze przez długi czas.