Jak usunąć plamy z kawy na dywanie?

Dywany i wykładziny wyciszają pomieszczenia i nadają im przytulności. Problematyczne może jednak okazać się ich czyszczenie. O tyle, o ile większość plam z podłóg twardych idzie wytrzeć mokrą szmatką z odpowiednim detergentem, tak w przypadku dywanów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Jak pozbyć się trudnych plam z dywanu, na przykład tych po rozlanej kawie? Na co zwracać uwagę dobierając detergenty i czy na pewno warto ryzykować wykorzystywanie domowych metod, które nie dają gwarancji skuteczności? Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak pozbyć się trudnych plam z dywanu i wykładzin w Twoim domu.

Domowe metody – czy warto po nie sięgać?

Kiedyś dostępność środków chemicznych do utrzymywania czystości była bardzo mocno ograniczona. Z tego względu nasze babcie i prababcie sięgały po rozmaite domowe metody, aby pozbyć się plam i utrzymać czystość w domu lub mieszkaniu. Wiele z domowych metod usuwania brudu do dziś cieszy się sporą popularnością. Są one chętnie wykorzystywane, jednak niestety – nie zawsze dają one oczekiwane efekty. Często zdarza się, że zamiast pozbyć się plamy szybko i skutecznie, to powierzchnia, którą chcemy wyczyścić, ulega zniszczeniu, a plama pozostaje. Dotyczy to między innymi tapicerek mebli domowych oraz dywanów. Dzieje się tak między innymi dlatego, że obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór różnych rodzajów dywanów o różnej strukturze, które mają zupełnie inne właściwości niż dywany, które były w domach naszych babć.

Pranie dywanów Wrocław

Wykorzystywanie domowych metod w celu usunięcia plam z kawy, czerwonego wina czy problematycznych produktów, jest bardzo ryzykowne. Choć nasze babcie z powodzeniem stosowały ocet, sodę oczyszczoną czy sól kuchenną w tym celu, to należy brać pod uwagę, że obecnie materiały barwione są z wykorzystaniem innych technik i substancji, a dywany nie są już tylko gęsto tkane, ale mogą mieć naprawdę różne faktury. Dlatego też lepiej zastanowić się dobrze, czy podejmowanie takiego ryzyka na pewno się opłaca.

Może okazać się bowiem, że plama nie zniknie, a materiał w miejscu, które zostanie potraktowane domową mieszanką, straci swoją sprężystość.

Istnieje też ryzyko, że nawet jeśli uda nam się pozbyć plamy z kawy czy wina, to niestety dywan w tym miejscu również utraci swoją intensywną barwę i będzie prezentował się bardzo nieestetycznie.

Postaw na profesjonalne metody i fachową pomoc

Niewielkie zabrudzenia na dywanie można usuwać za pomocą odpowiednio dobranych do dywanów detergentów. Zapewniają one doskonałe czyszczenie, ale jednocześnie są bardzo delikatne dla samego dywanu, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że straci on swoją miękką strukturę lub też zostanie odbarwiony. W przypadku większych zabrudzeń i chęci odświeżenia całego dywany warto zdecydować się na wsparcie ze strony profesjonalnej firmy, która zajmuje się fachowym czyszczeniem wykładzin, dywanów oraz mebli tapicerowanych.

Postawienie na profesjonalne usługi w tym zakresie to gwarancja dokładnego odświeżenia dywanu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni Ci brak uszkodzeń materiału, ale przede wszystkim zagwarantuje dokładnie pozbycie się plam, kurzu i roztoczy oraz wszelkich innych nieczystości, które mogą zalegać na włóknach Twojego dywanu. Warto więc dwa, trzy razy do roku zdecydować się na profesjonalne pranie dywany z użyciem specjalistycznego sprzętu, aby jak najlepiej zadbać o czystość w domu.

Szukasz sposobu na skuteczne wyczyszczenie wykładziny? RoyalMaids oferuje profesjonalne pranie dywanów Wrocław, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że pozbyłeś się całego kurzu i brudu.

Adres: ul. Kiełczowska 62, 51-315 Wrocław, Psie-Pole
WWW: https://royalmaids.pl/
Telefon: +48 694 674 076
E-mail: m.walkowicz@royalmaids.pl