Jak przygotować swojego malucha na zimę?

To, że temperatura dosyć mocno spada, nie oznacza od razu, że nie wolno wyjść z dzieckiem na dwór. Wręcz przeciwnie, jest to jak najbardziej zalecane, by w przyszłości organizm lepiej radził sobie z infekcjami. Zatem nie unikaj zimowych spacerów, nie bój się nieco niższych temperatur, lecz zwyczajnie szykuj niemowlaka w odpowiedni sposób i korzystaj  z pogody. Co przyda się dziecku zimą?

Zimowy spacer z dzieckiem: o czym pamiętamy?

Dużo zależy od tego, czy wychodzisz z dzieckiem, które jeszcze nie chodzi, czy też maluch będzie cieszył się zabawami w śnieżnym puchu. W tym pierwszym przypadku dziecko powinno mieć na sobie o jedną warstwę odzieży więcej niż dorośli. Z kolei w drugim zakładamy o jedną warstwę mniej, by nie przegrzać będącego w ruchu malucha. Gdy temperatura nie spada poniżej -5oC, zakładamy dziecku body, rajstopy, ciepły sweter, spodnie i skarpety. Na to wszystko czapkę, kurtkę i rękawiczki, a jeśli maluch jest w wózku, przykrywamy go dodatkowo śpiworem. W przypadku temperatury poniżej -5oC, zwykły sweter zamieniamy na grubszy, i rezygnujemy z kurtki na rzecz kombinezonu. Dobrym rozwiązaniem zamiast kurtki, jest jednoczęściowy kombinezon, w którym maluch nie jest narażony na przewianie pleców. Jest to istotne szczególnie wtedy, gdy dziecko aktywnie bawi się na świeżym powietrzu. Warto zainteresować się wyrobami z wełny merino. Jest to u nas jeszcze mało popularny materiał, lecz warto zwrócić na niego uwagę. W przeciwieństwie do tradycyjnej wełny merino nie gryzie, a jej włókna są dużo cieńsze i delikatniejsze, a dziecku nie grozi przegrzanie.

Na co zwracać uwagę podczas spaceru?

Jeśli dziecko ma mniej niż 6 tygodni, spacer nie powinien trwać dłużej, niż półgodziny. Z kolei spacer z dzieckiem powyżej 6. tygodnia może trwać nawet do 2 godzin, pod warunkiem, że nie jest ono przegrzane lub wyziębione, i jeśli tylko pogoda temu sprzyja. Jeśli pojawi się wiatr lub gdy na dworze jest wilgotno, skróć czas spaceru. Regularnie sprawdzaj dłonie, nos i kark dziecka. Jeśli kark jest zbyt zimny lub zbyt gorący czy spocony albo dłonie zbytnio wyziębione, koniecznie przerwij spacer i wróć do domu. Wyziębione części ciała rozgrzewaj stopniowo, nie używaj w tym celu gorącej wody.dziecko w kombinezonie

Plusy zimowego kombinezonu niemowlęcego

Jeśli Twoje dziecko wciąż jeszcze nie ma takiego ubrania w swojej szafie, koniecznie przemyśl jego zakup. Dlaczego? Dobrej jakości kombinezon jest wiatroodporny i nieprzemakalny. Dziecko jest w pełni zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, nie grozi mu przegrzanie ani przewianie. Pełna swoboda ruchów. Producenci dobrych kombinezonów uwzględniają to, że maluchy nie lezą w całkowitym bezruchu, zatem jeśli dobrze dobierzesz rozmiar, dziecko będzie mogło wiercić się w wózku bez skrępowania. Jeśli dobierzesz kombinezon z rozpinanymi nogawkami, będzie o wiele łatwiej zmienić dziecku pampersa podczas wyjścia. Wyjmując niemowlę z wózka, zyskujesz pewność, że jest ono o wiele lepiej zabezpieczone przed zimnem, niż w zwykłej kurteczce.

Gdzie kupujemy najlepsze kombinezony dla noworodków?

Największy wybór jest oczywiście w sklepach internetowych. Zaglądając na stronę szykownamama.pl, znajdziesz wysokiej jakości kombinezony i inne ubrania niemowlęce w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Szeroki wybór, bogata oferta rozmiarów i piękne kolory to niewątpliwe atuty oferowanych przez nas ubrań. Z nami ubierzesz swoje dziecko na każdą okoliczność!