Jak powstała krav maga?

Sztuki walki obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Istnieje wiele odmian i stylów, które są bardzo chętnie wybierane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wśród nich wyróżnia się Krav Maga, czyli system walki, który cieszy się ogromną popularnością. Jaka jest historia Krav Magi oraz na czym polega ten system? Jakie są jej cechy charakterystyczne i jak rozpocząć swoją przygodę z Krav Magą? Dowiedz się więcej na temat tego wyjątkowego stylu walki służącego do samoobrony.

Historia Krav Magi, czyli jej powstanie i początki na świecie

krav maga - trening samoobrony
Zamierzasz ćwiczyć krav magę? Sprawdź ofertę Krav Gym z Wrocławia gdzie możesz wykonać kurs samoobrony.

Krav Maga to izraelski system walki, który został zapoczątkowany na terenie Czechosłowacji w latach 30. XX wieku przez znanego sportowca Imi Lichtenfelda. Był on biegły w wielu dyscyplinach. Pasjonował się zapasami i boksem, trenował jiu-jitsu oraz doskonale radził sobie z gimnastyką. Przez osoby w jego otoczeniu uznawany był za naprawdę świetnego tancerza.

System Krav Maga został z niego stworzony na potrzeby obrony młodych Żydów, którzy bardzo często stawali się celem ataków faszystowskich bojówek i antysemickich działań ze stron faszystów. Ze względu na naprawdę duże zagrożenie z ich strony, z którym Imi Lichtenfeld niejednokrotnie musiał zmierzyć się osobiście, system walki, którego nauczał swoich kolegów, połączył on różne dziedziny walki, aby stworzyć możliwie jak najbardziej wydajny i funkcjonalny system walki, który będzie mógł zostać zastosowany w praktycznie każdej sytuacji. Historia Krav Magi jest ściśle powiązana z problemami Żydów i agresją wobec nich ze strony faszystów oraz ze zmianami politycznymi na terenie Izraela, które zachodziły w latach 30. XX wieku.

Krav maga nie jest zaliczana do sporu, ponieważ nie ma w niej elementów związanych z rywalizacją i współzawodnictwem. Jest to system walki do samoobrony, który ma na celu nauczyć ludzi, jak radzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami poprzez samoobrona na treninguzastosowanie w praktyce charakterystycznych chwytów w praktyce. Jest to bardzo złożony system walki, w którym wykorzystywane są chwyty i kroki bardzo charakterystyczne dla jiu jitsu, muay thai, zapasów, judo oraz boksu, a także wielu innych sztuk walki.

Jest to system, który ma na celu przede wszystkim skuteczny kontratak, w efekcie którego przeciwnik zostanie pozbawiony dalszej możliwości ataku. Nauka Krav Magi skupia się na rzeczywistych sytuacja oraz stymulacjach różnego typu po to, aby przygotować ucznia na wszelkie ewentualne sytuacje zagrożenia życia i niespodziewany atak ze strony napastnika. Istnieją różne odmiany Krav Magi oraz różne stopnie zaawansowania.

Krav Maga w Polsce – gdzie zapisać się na zajęcia?

samoobronaOd drugiej połowy lat 90. XX wieku Krav Maga jest obecna w Polsce. Od tego czasu na terenie naszego kraju pojawiło się wiele szkół, w których zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci i młodzież mogą uczyć się tego systemu samoobrony. Obecnie popularność Krav Magi w Polsce rośnie. System ten cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych kobiet oraz mężczyzn. Warto pamiętać jednak, aby poszukując szkoły Krav Magi wybrać rozsądnie miejsce, w którym pracują specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami, którzy rzeczywiście przygotują Cię na ewentualne zagrożenia i zrobią to w sposób bezpieczny. Dlatego też przed zapisaniem się na zajęcia dokładnie zapoznaj się z ofertą szkoły i udaj się na zajęcia próbne, aby upewnić się, że jest to na pewno najlepsza możliwa opcja.