Jak poprawić sierść psa?

Pies towarzyszy nam od tysięcy lat. Oddanie i wierność  zwierzęcia sprawia, że jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego właściwe dbanie o czworonoga należy do obowiązków każdego właściciela. Pies powinien być nie tylko wyprowadzany na spacery, ale wymaga poświęcenia mu czasu, między innymi na czynności pielęgnacyjne oraz dbanie o kondycję fizyczną. Najbardziej zauważalnym znakiem, że ze zdrowiem psa dzieje się coś niedobrego, jest stan jego sierści. 

Jakie witaminy dla psów na sierść?

Czynnikami mającymi wpływ na stan psiej sierści są warunki atmosferyczne, takie jak: wilgotność powietrza, temperatura otoczenia i pora roku, ale również dieta, niedobór witamin i niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne. Sucha i bez połysku sierść jest informacją dla właściciela o tym, że źle dobrał karmę dla swojego pupila. Powinna być ona wyposażona w odpowiednią  ilość witamin, mikroelementów i makroelementów, białek, tłuszczów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Przyczyną złego stanu sierści może być także stres, różnego rodzaju alergie i inne choroby, dlatego warto skonsultować ten problem z lekarzem weterynarii. 

Witaminy dla psa i co jeszcze? – Czyli naturalne sposoby na pielęgnację sierści pupila

Zanim sięgniemy po suplementy diety, warto zastosować domowe sposoby na poprawienie stanu psiej sierści. Pierwszym działaniem właściciela powinno być skontrolowanie składu karmy podawanej pupilowi. Warto dodawać do niej specjalne oleje dla zwierząt, zaopatrzone w nienasycone kwasy tłuszczowe. Należy także zadbać o odpowiednią ilość witamin w diecie psa. Jeżeli nie pielęgnujemy właściwie sierści psa, to systematyczne czesanie i wyczesywanie podszerstka, w którym mogą gromadzić się bakterie, powinno poprawić jej kondycję. Systematyczna pielęgnacja zapobiegnie także przesuszeniu skóry i łupieżowi. Szybko zregenerują ją maseczki, które możemy samodzielnie przygotować w domu z naturalnych składników jakimi są: jaja oraz oliwa z oliwek, bądź piwo z odrobiną octu. Należy nałożyć mieszaninę na sierść psa i odczekać pół godziny. Po tym czasie trzeba ją spłukać.

suplementy diety dla psów

Pomimo tego, że psy nie wymagają zbyt częstych kąpieli, to jest ona konieczna wtedy, gdy sierść się pobrudzi, na przykład na spacerze. Podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego trzeba korzystać tylko i wyłącznie z szamponów dla psów, ponieważ inne, szczególnie te dla ludzi, mogą wywołać reakcję uczuleniową lub podrażnienie skóry. Dobieramy go także do rodzaju sierści naszego pupila. Odpowiednia pielęgnacja i żywienie czworonoga powinno zapewnić jego skórze piękny wygląd i zredukować możliwość wystąpienia wielu chorób. 

Wspomaganie wyglądu sierści suplementami diety dla psów

Dokładna obserwacja psa pozwoli szybko zareagować w przypadku jakichkolwiek niedoborów, które mogą w efekcie spowodować zły stan psiej sierści oraz chorobę. Podjęcie szybkich działań, również za pomocą suplementów diety dla psów, poprawiających stan okrywy włosowej, spowoduje likwidację problemu. Przy wyborze odpowiednich witamin dla psa na sierść warto zwrócić uwagę, aby zawierały biotynę, siemię lniane, które doskonale działają na psią sierść, a także olej z wiesiołka. 

Nie należy zapominać, że odpowiednia pielęgnacja sierści powinna być dopasowana do każdego czworonoga i jego stanu zdrowia.