Jak poprawić komfort pracy w biurze? Wystarczy zmiana oświetlenia?

Lampy LED do biuraOdpowiednie oświetlenie pomieszczeń w miejscu pracy to podstawa. To w obowiązku pracodawcy leży zapewnienie każdemu pracownikowi dobrze naświetlonego stanowiska pracy. Z pewnością uchroni to przed występowaniem coraz częstszych wypadków oraz rozwoju chorób zawodowych.

Zapewnienie dobrego oświetlenia w miejscu pracy, zwłaszcza w biurze, to całkiem spora inwestycja i niestety decyduje się na nią niewielu pracodawców. Okazuje się jednak, że istnieje wiele ergonomicznych rozwiązań, które pozwalają na szybki zwrot kosztów – nawet w ciągu kilku tygodni.

Oświetlenie biurowe – dlaczego jest tak istotne?

Funkcjonalne oświetlenie biurowe zapewnia pracownikom zarówno dobry poziom widzenia, jak i pozwala na zaoszczędzenie energii. Odpowiedniej jakości oświetlenie ma wpływ na wydajność pracownika, jak i zapewnia mu bezpieczeństwo przed wypadkami lub rozwojem choroby zawodowej. Dodatkowo nie wpływa na pogorszenie się stanu zdrowia czy pogłębieniu istniejących już wad wzroku.

Odpowiednio oświetlone stanowisko pracy zmniejsza częstotliwość pomyłek, a także zdecydowanie poprawia komfort pracy i przyspiesza czas wykonywania swoich obowiązków. Warto zatem zastanowić się nad zainwestowaniem w nowe oświetlenie, które będzie miało realny wpływ na zadowolenie i pracę zatrudnionych osób. Nie wystarczy zamontowanie żarówek luminescencyjnych czy zwyczajnych świetlówek. Jest to nieskuteczne, a zarazem nieekonomiczne rozwiązanie.

Zwykłe żarówki cechują się wysokim poborem energii elektrycznej, przy jednoczesnej słabej żywotności. Koszt ich zakupu pozornie nie jest wielki, ale w praktyce konieczna będzie częsta wymiana spalonych żarówek na nowe, a rachunek za prąd będzie niezwykle wysoki. Warto zatem wybrać ergonomiczne oświetlenie LED-owe do biura.

Czy zmiana oświetlenia poprawi komfort pracy w biurze?

Dodanie kilku dodatkowych punktów świetlnych wcale nie pomoże w poprawie komfortu pracy zatrudnionych osób. W przypadku miejsc pracy w biurze, warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, jaki jest technologia LED. To ergonomiczne rozwiązanie w każdym miejscu pracy. Dzięki lampom LED jesteśmy w stanie lepiej, bo aż trzykrotnie, doświetlić całe pomieszczenie, przy mniejszym poborze energii elektrycznej.

Dodatkowe zalety lamp LED w biurze sprawiają, że praca jest wydajniejsza, a pracownicy odczuwają lepszy komfort pracy niż dotychczas. Problem z uczuciem olśnienia, który pojawia się podczas długiego czasu spędzonego w słabo oświetlonych pomieszczeniach, znika. Nowoczesne technologie LED pozwalają również na regulację natężenia światła i wybór najbardziej optymalnego strumienia w konkretnej porze dnia.

Oprawa Edge:LED – czy jest skuteczna i praktyczna podczas pracy biurowej?

Nowoczesne technologie pozwalają na zaprojektowanie takiego systemu oświetlenia, aby praca w zamkniętych pomieszczeniach, w tym biurze, była zdecydowanie bardziej komfortowa dla pracowników. Oprawa Edge:LED powstała w celu zminimalizowania współczynnika olśnienia, przez co równomierne oświetlenie biurka znacząco wpływa na nastrój i pracę zatrudnionych osób.

Oprawa Edge:LED to sufitowy panel, na którym umieszczone zostały świecące diody. Pozwala to na równomierne oświetlenie biurowe całego pomieszczenia, przez co pracownik nie będzie widział dodatkowych punktów świetlnych. Niski współczynnik UGR, który znajduje się w oprawach Edge zniweluje dyskomfort występowania zjawiska olśnienia. Tylny reflektor oprawy ledowej odbija światło, które kierowane jest do lightguide. To w tym miejscu znajdują się wszystkie otwory odpowiedzialne za równomierne rozłożenie światła w pomieszczeniu. Dodatkowym atutem tych opraw jest fakt, że zostały wykonane w estetyczny i minimalistyczny sposób, przez co z pewnością będą pasowały do wnętrza każdego biura.

oświetlenie ledowe biura

Oświetlenie LED do biura – czy jest skuteczne?

Równomierne oświetlenie miejsca pracy światłem o neutralnej barwie, znacznie poprawia komfort zatrudnionych w biurze osób. Oświetlenie typu LED zalicza się właśnie do tej kategorii, dlatego instalując je w miejscu pracy można być pewnym, że skutecznie wpłynie zarówno na wydajność, jak i nastrój znajdujących się w środku osób.

Jak poprawić komfort pracy w biurze?

Praca biurowa wiąże się z kilkoma nieprzyjemnościami – zwłaszcza w pomieszczeniu, które nie jest dobrze oświetlone. Pracownicy odczuwają zmęczenie, często skarżą się na uporczywy ból głowy i oczu. Wymiana tradycyjnego oświetlenia na lampy LED może rozwiązać ten problem. Nowoczesna technologia nie tylko zniweluje nieprzyjemne uczucie olśnienia, ale skutecznie wpłynie na poprawę komfortu pracownikom.