Jak podzielić spadek?

Kiedy przychodzi ten przykry czas kiedy odchodzi członek naszej rodziny nie myślimy o pieniądzach czy rzeczach jakie po sobie pozostawił. Jednak kiedy pierwsze emocje opadną okazuje się, że musimy zabrać się za formalności. A te są konieczne do przeprowadzenia po śmierci. pewnych rzeczy nie unikniemy nawet gdybyśmy chcieli.

Kwestie sporne przy spadkach

Kiedy upoważniony do dziedziczenia jest tylko jeden to nie ma problemu. Wszystko jest jasne a całą procedura jest banalna. jednak schody zaczynają się w momencie kiedy chętnych do podziału jest więcej a każdy z nich domaga się więcej niż wynika to z klasycznego podziału majątku. Mamy wtedy do wyboru:

  1. przystać na warunki rodziny a tym samym odpuścić część spadku;
  2. dojść do porozumienia z upoważnionymi do spadku;
  3. wejść na drogę sądową.

Szacuje się, że około 20 % spraw spadkowych znajduje swój finał przed sądem. Nie dość że przykra okoliczność to jeszcze kłócą się o pieniądze – ktoś mógłby pomyśleć. Jednak jak widać pieniądze są ważne. Kiedy już przyjdzie nam się sądzić o spadek należy się do tej całej kampanii dobrze przygotować. Dlatego tak ważne jest wsparcie zaufanego prawnika, który służyć będzie radą i swoim doświadczeniem. My ze swojej strony polecamy prawnika z kancelaria NKR, którego specjalnością są spadki. Warto zdać się na wieloletnie doświadczenie oraz zaufanie setek klientów. Dzięki biegłości w tej dziedzinie prawa prawnik ma możliwość zaproponować rozwiązanie najbardziej optymalne dla klienta. Dlatego też dobry prawnik to podstawa jeśli mamy nastawić się na długą i wyczerpującą kampanię pod tytułem „podział spadku”…

spadek
Spadki to skomplikowana kwestia