Jak okulary przeciwsłoneczne pomagają dbać o wzrok?

Choć wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne są po prostu elementem letniej stylizacji, tak naprawdę pełnią o wiele poważniejszą funkcję. A przynajmniej powinny! Poza tym, noszenie tego rodzaju szkieł wskazane jest nie tylko podczas wakacji, ale także zimą.

Jak zatem działają szkła w okularach przeciwsłonecznych i dlaczego  warto wybierać okulary ze sprawdzonych źródeł? Podpowiadamy!

Na jakiego rodzaju okulary przeciwsłoneczne powinniśmy się decydować?

W przypadku dobrych jakościowo okularów liczy między innymi materiał, z którego je wykonano. W ten sposób myśli przynajmniej większość zainteresowanych. A tak naprawdę tego rodzaju cecha jest drugorzędna. Pierwszą i najważniejszą jest bowiem poziom ochrony, jaki zapewniają wybrane szkła. Chodzi oczywiście o filtr i zastosowanie technologie, które chronią nasz wzrok.

Promieniowanie UV zwiększa ryzyko wystąpienia zaćmy u człowieka. Ludzka soczewka nie jest w stanie efektywnie działać w stosunku do silnego promieniowania. Z czasem pod jego wpływem siatkówka oka może więc ulec uszkodzeniu. A stąd już prosta droga do przykrych w konsekwencjach schorzeń.

Substancje, które absorbują promienie UV w okularach przeciwsłonecznych dzielą się kilka typów. Są  takie, stosuje się na zewnętrznej warstwie okularów lub zamyka w ich wnętrzu. Z kolei filtry polaryzacyjne chronią oczy przed odblaskami. Okulary z ich zastosowaniem są szczególnie polecane osobom borykającym się z astygmatyzmem, kierowcom i sportowcom uprawiającym między innymi sporty zimowe. Pamiętajmy zatem, że dobre jakościowo produkty opatrzone są zawsze odpowiednimi symbolami. Takimi, które informują nas o stopniu zapewnionej ochrony. Poza tym, warto sprawdzić czy mają znak CE – takowy oznacza bowiem, że produkt został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

okulary ray ban
Czy okulary przeciwsłoneczne kupione w zwykłym sklepie, to zły pomysł?

Odpowiedź  brzmi: tak, to zły pomysł. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że proponowane w popularnych sieciówkach okulary nie posiadają odpowiedniej ochrony. Dla własnego bezpieczeństwa akcesoria tego rodzaju kupujmy więc wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Najlepiej w salonach optycznych. Tym bardziej, jeśli wybieramy je dla dzieci. Jeśli nie stać nas na to, by zainwestować w parę dobrych okularów dla dziecka, o wiele lepiej skorzystać z alternatywy w postaci czapeczki z daszkiem.

Nie kupujmy też podróbek. To, że ktoś zaproponuje nam markowe okulary w korzystnej cenie bez paragonu czy rachunku jest podejrzane. Taki towar najpewniej ma bezprawnie nadrukowane logo, a certyfikat którym został opatrzony jest fałszywy. Koniec końców i tak przepłacimy. A na jakość wyrobu w takim przypadku i tak nie mamy co liczyć.

Jeśli martwimy się o to, że okulary przeciwsłoneczne w profesjonalnym salonie nie będą miały nic wspólnego z aktualnymi trendami w modzie, nic bardziej mylnego! To, że produkt jest prozdrowotny nie oznacza bowiem, że nie może być oryginalny w swym projekcie. Okulary z odpowiednimi filtrami są tak samo ciekawe i tworzone z pasją, jak wszystkie inne gadżety w tym stylu.

W sytuacji, gdy fachowego salonu optycznego nie mamy w pobliżu miejsca swojego zamieszkania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy upatrzony przez siebie model kupili przez Internet. Strony takie, jak soczewki24.pl proponują dziś najmodniejsze modele okularów przeciwsłonecznych w tym Ray Ban, a także innych znanych i cenionych marek. Okazyjne ceny, pewność stu procentowej jakości i wygoda zakupów. Oto co zyskujemy, decydując się na zamówienie paczki prosto do domu.