Jak działa gazowy parasol grzewczy?

Od wiosny do jesieni lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. Spotkania te często przedłużają się do późnych godzin wieczornych, kiedy temperatura znacznie obniża się i trzeba zadbać o komfort gości. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest parasol grzewczy, który zapewni ciepło na tarasie, balkonie, ale również w restauracji. 

Pobyt w plenerze staje się możliwy nawet w zimne dni i wieczory dzięki mobilnemu urządzeniu, jaki jest parasol grzewczy. Ogród we współczesnych aranżacjach jest przedłużeniem domu, dlatego parasole grzewcze idealnie będą współgrały z wystrojem ogrodu, stanowiąc jego naturalne dopełnienie.

Działanie parasola grzewczego

Parasol grzewczy służy do ogrzania niewielkich przestrzeni na wolnym powietrzu. Jest to idealne rozwiązanie, które za sprawą specjalnego palnika zapewni ciepło nawet podczas najchłodniejszych nocy. Poza tym to także doskonały sposób na zapewnienie biesiadnikom klimatycznego oświetlenia. 

Paliwem jest tu zazwyczaj płynny gaz, którego źródłem jest butla. Działa on w ten sposób, że emituje promieniowanie podczerwone, przenikające powietrze, które w zetknięciu z przedmiotami zamienia się w ciepło. Jest ono odczuwalne przez osoby znajdujące się w odległości od 5 do 9 metrów od urządzenia. Temperatura odczuwana przez osoby znajdujące się w tej odległości od parasola grzewczego wynosi około 20 stopni Celsjusza. 

Zaletą tego rodzaju urządzeń jest to, że ciepło jest odczuwalne niemal natychmiast po ich uruchomieniu. Rynek oferuje także parasole, posiadające możliwość dopasowania ciepła do potrzeb użytkownika. Są w pełni bezpieczne podczas codziennego użytkowania, gdyż posiadają specjalne zabezpieczenia chroniące przed wszelkim zagrożeniem. Dzięki niezwykle praktycznemu i estetycznemu parasolowi grzewczemu uczestnicy biesiady nie zmarzną i będą mogli cieszyć się przyjemną atmosferą oraz niezwykłym nastrojem wspólnie spędzonych chwil. 

Rodzaje parasoli grzewczych

Rynek oferuje wiele wariantów parasoli grzewczych ze względu na budowę, zastosowanie, ale przede wszystkim sposób zasilania. Wyróżniamy dwa rodzaje tego typu urządzeń:

  • Gazowy parasol grzewczy zasilany płynnym gazem, należący do najpopularniejszych urządzeń, które wykorzystują do pracy mieszaninę propanu i butanu, znajdującą się w specjalnych pojemnikach pod ciśnieniem. Jego zaletą są niskie koszty eksploatacji. Jest  zaopatrzony w specjalną komorę na butlę z gazem, którą podłącza się do urządzenia za pomocą specjalnego wężyka. Parasole grzewcze zasilane płynnym gazem wykorzystuje się do ogrzania przestrzeni na zewnątrz pomieszczeń.
  • Elektryczny parasol grzewczy zasilany energią elektryczną wykorzystuje się do ogrzania pomieszczeń. Zwykle montuje się go na ścianie, a większe modele pozostają w pozycji stojącej. Tego rodzaju urządzenie jest droższe w eksploatacji niż parasol na gaz. 

gazowa piramidka grzejąca

Jakie zalety posiada parasol grzewczy?

Parasol grzewczy jest doskonałym urządzeniem i niezwykle funkcjonalnym. Sprawdzi się u amatorów spędzania wielu godzin na otwartej przestrzeni ogrodu lub tarasu. Poza tym urządzenie ze względu na wykorzystane do jego produkcji materiały jest produktem wyjątkowo trwałym, dlatego może służyć przez wiele lat. Do najważniejszych zalet parasola grzewczego należy:

  • duża efektywność grzania sięgająca powierzchni 70 metrów kwadratowych, 
  • odporność na warunki atmosferyczne
  • niski koszt eksploatacji w przypadku parasola gazowego, 
  • niska podatność na uszkodzenia i awarie, 
  • zasilanie tylko jednym źródłem bez wspomagania innymi, które mogłyby zwiększać koszty eksploatacji, 
  • intuicyjna obsługa, 
  • efekt płomienia, 
  • oryginalny design

Parasol grzewczy wyposażony został w wysoką nóżkę, umożliwiającą rozchodzenie się ciepła ponad głowami biesiadników. Można go umieścić w dowolnym miejscu o stabilnym podłożu i ustawić odpowiednią temperaturę. Każdy gazowy parasol grzewczy został wyposażony w antywypływowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają w razie jego przechylenia wypłynięcie gazu płynnego. Poza tym producenci zapewniają szeroka ofertę tego rodzaju produktów, co pozwala na ogrzanie nie tylko niewielkich balkonów, ale i rozległych tarasów.

Kiedy warto zaopatrzyć się w parasol grzewczy gazowy?

Zakup gazowego parasola grzewczego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie zamierzają rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu pomimo spadku temperatury. To doskonałe rozwiązanie nie tylko w prywatnych ogrodach, czy na tarasach, ale również w ogródkach gastronomicznych. Tworzą niezwykły klimat, który przyciąga gości i sprawia, że zostają w restauracji dłużej. Rynek oferuje tak szeroką ofertę tego rodzaju produktów, że każdy klient znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom i wymaganiom.