Jak dobrać legowisko do wielkości psa?

Odpowiednio dobrany rozmiar legowiska dla psa jest szczególnie ważny oraz zapewnia zwierzęciu maksymalny komfort podczas snu. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nasz pupil przesypia aż 12-16 godzin na dobę. To zdecydowanie więcej niż my ludzie, a przecież dla nas wygodne łóżko to podstawa i gwarancja dobrze przespanej nocy. Warto zatem poświęcić więcej czasu, by zakupione legowisko było przyjemnym miejscem dla naszego czworonoga.

Czy warto kupić legowisko dla małego psa?

Osobne, wydzielone legowisko jest dla naszego psa niezwykle ważne – zapewnia zwierzęciu wygodę oraz daje poczucie bezpieczeństwa. Jest także istotnym miejscem, gdzie pies może się wyciszyć i zrelaksować. Należy pamiętać, że sen w niekomfortowym i nieprzystosowanym posłaniu może mieć niekorzystny wpływ na kondycję – zarówno fizyczną jak i psychiczną – naszego pupila. Tyczy się to zwłaszcza psów niewielkich rozmiarów, które szczególnie narażone są na choroby układu kostnego.

wygodne legowisko dla średniego psa

Wygodne legowisko dla małego psa – na co zwrócić szczególną uwagę?

Mały pies wcale nie oznacza małych potrzeb – wręcz przeciwnie. Kupując legowisko dla czworonoga należy kierować się przede wszystkim jego wygodą i zdrowiem. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar, funkcjonalność oraz jakość i sposób wykonania psiego łóżka. Za małe posłanie uniemożliwi Twojemu pupilowi całkowite rozciągnięcie się czy swobodną zmianę pozycji podczas snu. Pamiętajmy więc, by przed zakupem dokładnie zmierzyć psa. Nie zapominajmy także o materiale, który jest równie ważny, co odpowiednio dobrany rozmiar legowiska. Niewielkich rozmiarów pupil może być bardziej kapryśny, jeśli chodzi o wybór miejsca do odpoczynku. Zwróć również uwagę, czy posłanie jest miłe w dotyku, a zarazem łatwe w czyszczeniu. Wypełnienie legowiska dla małego psa to kolejny, istotny, czynnik wpływający na jakość produktu. Najlepsze legowiska dla psów wypełnione są dużą ilością miękkich kulek silikonowych. Ponadto są hipoalergiczne – ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza, że wiele małych psów ma skłonności do uczuleń.

Legowiska dla dużych psów. Czym się charakteryzują i jak wybrać najlepsze?

Należy pamiętać, że duży pies potrzebuje odpowiednio dużo miejsca. Dopasowanych rozmiarów posłanie zapewni zwierzęciu odprężenie po obfitym posiłku i odpoczynek po długim, męczącym spacerze. Psy większych rozmiarów, takich jak labrador czy dog niemiecki, to nie tylko większy rozmiar posłania, ale także kilkadziesiąt kilogramów masy. W tym przypadku szczególną rolę odgrywa dobrej jakości materac. Materiał, który został użyty do jego wykonania powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Podobnie jak w mniejszym legowiskach, ważne aby posiadało ono zdejmowaną poszewkę.

legowisko dla dużego psa

Idealne legowisko dla Twojego czworonoga

Wygodne legowisko dla psów  od sprawdzonych producentów zapewni Twojemu zwierzęciu odpoczynek po ciężkim dniu i swobodne ułożenie się podczas drzemki. Pamiętaj, że dobrze dopasowane posłanie daje poczucie bezpieczeństwa. Legowisko nie powinno być za duże, aby pies nie czuł się niespokojnie. Z kolei zbyt małe posłanie może powodować to, że pies będzie miał trudność ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania.